UŞAK 10°C
Az Bulutlu

DR. ALİM TUNÇ: EKONOMİNİN BEL KEMİĞİ SİZLERSİNİZpost_views_couyq Görüntüleme

kategorisinde, 15 Ekim 2015 - 19:43 tarihinde yayınlandı
Q
Ak Parti Milletvekili adayı Dr. Alim Tunç, Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Uğur Albayrak, Dr. Alim Tunç’un yerli ve Uşaklı vekil adayı olarak, Uşak’ta tekrar aday gösterilmesini sevindirici ve olumlu bir durum olarak değerlendirdi.   
 
“EKONOMİNİN BEL KEMİĞİSİNİZ”
 
Uşak ekonomisinin bel kemiği olan muhasebeci ve mali müşavirlerin sorunlarını ve çözüm yolları konusunda bilgi alışverişinde bulunan Dr. Alim Tunç, “Uşak’ta iş hayatında büyük görev üstlenen serbest muhasebeciler ve mali müşavirlik görevi yapan arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum. Biz hep birlikte, Uşak’a ne kazandırabiliriz, şimdiye kadar konan taş üstüne bir taşta biz nasıl koyabiliriz bunu değerlendiriyoruz.Uşak’ta şimdiye kadar yapılanlar ortada, 3 adet artım tesisi, Uşak, Afyon arası duble yol, üniversitenin olması, yeni Devlet Hastanesi, köylerde yapılan çalışmalar bunları çoğaltabiliriz. Bu yapılanlar hep bizim dönemimizde 2003, 2007 tarihleri arasında yapıldı” dedi.
 
ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ
 
Uşak’ta 1 Kasım seçimlerinde tecrübe ve yerel yönetimler açısından daha güçlü olduklarını aktaran Dr. Alim Tunç “Şimdiye kadar yapılan çalışmaların detayına girmeye gerek yok. Vatandaşlarımız neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Şimdi yeni Tıp Fakültesi, Diş hekimliği fakültesi çalışmalarını başlattık. En kısa sürede bu iki fakültemize de öğrenci almak için gerekli altyapıyı seçimler öncesinde bile üzerinden çalışıyoruz. Uşaklı bunu çoktan hak etmişti. İnşallah bundan sonra daha büyük projelere imza atacağız” dedi.
 
BÜTÜN ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ
 
Önümüzdeki dönemde uygulamaya konulması planlanan “Bütün Şehir” projesi kapsamında Uşak’ın pilot il olması için çalıştıklarını dile getiren Dr. Alim Tunç “Köylerde Özel İdaresi tarafından götürülemeyen yada aksayan bazı olumsuzluklar tüm yetki ve çalışmalar yerel yönetimlere yani belediyelere devredilecek. Böylelikle uygulamaya konulması beklenen düzenlemeyle hedeflenen amaç, hizmetlerin verimliliğini artırmak, kaynakların yerinde kullanımını sağlamak, hizmetteki aksamalara engel olmak, denetim alanındaki boşluğu doldurmak, afet ve acil yardım hizmetlerini yürütecek” dedi.
 
 
“TECRÜBEMİ UŞAK İÇİN KULLANACAĞIM”
 
Uşak’ın tecrübe açsından hiçbir dönemde olmadığı bir şansı yakaladığını söyleyen Dr. Alim Tunç, “Siyasette mücadeleye Ak Parti ile başladım. 5 yıl boyunca siyasete milletvekili olarak çalıştım. Uşak’la ilgili var gücümle çalıştım. Sağlık Bakanlığında danışman olarak çalıştım. Bu süreçte de halkıma hizmet ettim ve hiçbir zaman davamdan kopmadım” dedi.
 
HAZİRAN’DA ADAY OLACAĞIMI SÖYLEMİŞTİM
 
Tüm çevresine Uşak’ta ciddi bir siyasi zayıflama olduğunu bu sebeple tekrar aday olacağı konusundaki düşünceleri aktardığını anlatan Tunç, “Ben Haziran seçimler öncesinde aday olacağımı, Uşak siyaseti zayıfladığını söyledim. Milletvekilliği tecrübesinin önemli olduğunu, siyaseti güçlendirmek için aday olacağımı söyledim. Bir insan kolay yetişmiyor. Devlet beni okuttu hekim yaptı, milletimizin takdiri ile Ak Parti’de milletvekili oldum.  Hem siyasette hem ticarette hem devlette hem Ankara’da hem Uşakta hem Avrupa da tecrübe kazanma şansı buldum. Bu birikimi yine milletim için kullanma fırsatını yakaladım.  Belki çok daha rahat yaşayabilirdim. Emekli olmuştum. Tarımla alakalı yatırımlar yapıyorum. Ülkeye hizmet etmek için milletvekili olmak gerekmiyor, bunu bilen bir insanım. Ancak mutlaka tecrübemi kullanmam gerektiğini düşündüm.  Bu vatana, Uşak’a borcum olduğunu düşünüp Uşak’a hizmette kalite getireceğime inanarak aday oldum” ifadelerini paylaştı.
 
HABERİM OLMADAN KONSORSİYUM OLUŞMUŞ
 
Uşak’taki tüm teşkilatların Haziran seçimlerinden sonra kendisinin haberi olmadan ismi üzerinde bir ittifak oluşturduğunun altını çizen Tunç, “Bu işte milletin takdiri önemlidir. Sayısal olarak 7 Haziran seçimlerinde kayıp yaşadık. 1 Kasım seçimleri kararı alınca vatandaşın itirazını genel merkezimiz gördü. İsmimin tekrar aday olması açısından bütün il, ilçe teşkilatları ortak görüşü olarak genel merkeze iletildiğini duydum. Bu güne kadar aday olduğum süreçten sonra gezdiğim her yerde bunu gözlemledim. Merkezde ve köylerde vatandaşlarımızın bana karşı tavırları müthiş.   Bana bakarken hepsinin  gözlerinin içinin güldüğünü gördüm, çok mutlu oldum. Bu nedenle isabetli bir karar aldığımı düşünüyorum. Mevcut 2 milletvekili ile meclise girip Uşak’a hizmet üretmemizde  bir sıkıntı olmayacağını görüyorum” söylemlerini paylaştı.
 
MUHALEFETE GİDEN SEÇMEN PİŞMAN
 
Muhalefete oy veren seçmenin pişman olduğunu dile getiren Tunç, “Ben aday olduktan sonra hemen çalışmaya başladım. Bayram alışverişi esnasında vatandaştan bizzat işittiğim tespitler oldu. Örneğin bir vatandaş bize aynen şöyle dedi:   “Ben size kızdım, bir başka partiye gittim. Onu iktidara ortak ettim. Ama o ne yaptı, ben hiç kimseyle koalisyon yapmayacağım, dedi. İktidar olmayacağım dedi. Meclisi namerde muhtaç etti. HDP’lilerin bakan olmasını sağladı elim kırılsaydı da oy vermeseydim” O partiye gönül vermiş insanlar bile böyle söylüyor. Artık vatandaş da biliyor, Onlardan hiçbir şey olmaz yaparsa Ak Parti yapar diyor. Ben de Alim Tunç olarak vatandaşımızın ferasetine ve basiretine güveniyorum ” dedi.
 
KÖYLÜ ARİFTİR BUNU MUHALEFET ANLAMADI
 
Kırsal kesimin özellikle köylünün arif olduğunu ve muhalefetin bunu anlamadığını aktaran Alim Tunç, “Beni Uşak bir kez denedi, 2002 de milletvekili yaptı. Şimdi bu dönemde yaptığımız hizmetleri değerlendirerek tekrar bize bir not verecek. Milletime güveniyorum. Ben vatandaşımızın her zaman sağduyusuna güvendim, köylüyü çobanı küçümseyen zihniyet köydeki vatandaşımızın arif olduğunu anlayamadı. Ben onların içinden çıktığım için çok iyi anlarım. Seçmenimiz neyin ne olduğunun, her şeyin farkında aslında, çok söz söylemeye hacet yok 1 Kasım Ak Parti açısından Türkiye açısından ciddi bir dönemeç olacak” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER