UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

DR. ALİM TUNÇ: GENÇLERE SINIRSIZ DESTEKpost_views_covbz Görüntüleme

kategorisinde, 28 Ekim 2015 - 11:17 tarihinde yayınlandı

11

ALİM TUNÇ’TAN OVADEMİRLER VE HUZURKENT SAKİNLERİNE  OKUL MÜJDESİ

22.Dönem Milletvekili ve 26.Dönem Ak Parti Milletvekili Adayı Alim TUNÇ   “Eğitim Ülkemizin Geleceğidir” diyerek Huzurkent ve Ovademirler arasında 24 derslikli bir okul yapımı için gerekli girişimlerin başladığını söyledi.

Dr. Alim TUNÇ yaptığı konuşmasında Eğitim Ülkemizin Geleceğidir, Eğitim için her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirterek, Huzurkent ve Ovademirler bölgesinde   yaptığım araştırmalar neticesinde hızlı nüfus artışı sebebiyle orta okula ihtiyaç duyulduğunu tespit ettim  Bu sebeple 24 derslikli bir ortaokul yapımı için gerekli girişimleri başlattığını,  bu bölgede çocuklarımızın eğitim konusunda bir sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti. Dr.Alim TUNÇ kendisinin de köyde yetiştiğini, okul sıkıntısının ne olduğunu çok iyi bildiğini, okula giden çocukların kilometrelerce yürümek zorunda kaldığını, o günlerden bu günlere gelindiğini amaçlarının yerleşim yerinin yoğun olduğu her bölgeye okul yapmak olduğunu ve bu konuda hassasiyetlerinin en üst seviyede olduğunu belirtti.

 

ALİM TUNÇ: GENÇLERE SINIRSIZ DESTEK

Ak Parti 22.Dönem Milletvekili ve 26.Dönem Ak Parti Milletvekili Adayı Alim TUNÇ , partisinin 1 Kasım seçim beyannamesinin gençler için müjdelerle dolu olduğu belirtti.

Ak Parti’nin gençlerin partisi olduğunu ifade eden Ak Parti Milletvekili Adayı Alim TUNÇ , “Partimiz, gençlerin siyasette, ekonomide ve toplumsal hayatta daha aktif rol almalarını sağlamak için somut, hayata geçirilebilir, gerçekçi ve vizyoner reform, vaat ve projelerini gençlerimizin ve aziz milletimizin takdirlerine sunmuştur” dedi.

Gençlere sınırsız ve ücretsiz internet verileceğini müjdeleyen Ak Parti Milletvekili Adayı Alim TUNÇ, seçilme yaşının 18’e indirileceğini, kendi işini kurmak isteyen gençlere hibe verileceğini, ilk kez işe giren her gencin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanacağını, Yükseköğretimde yurt için müracaat eden bütün gençlere barınma hakkı sağlanacağını ve öğrenim gören gençlerin de pasaport harcının kaldırılacağı müjdesini verdi.

 

Alim TUNÇ’tan Müjde: Karaağaç Mahallesinde  Zihinsel engellilere  özel eğitim kampüsü kurulacak

Zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitim göreceği bölgenin en büyük  eğitim kompleksi Uşak’ta açılacak.

  1. Dönem Ak Parti Milletvekili Alim TUNÇ, yaptığı konuşmada, “Engelli bireylerin her birinin sağlıklı bireylerle aynı haklara sahip, insan onuruna yaraşır bir hayat sürme ve sürdürme, toplumun her alanında yer alma hakkı var. Engelli vatandaşlarımızın üretken olmalarını sağlamak engellilik politikalarımızın bir parçası. Eğitim kampüsünün engellilerin durumuna göre eğitim imkanı sağladığına dikkat çekti. Okuldan 7-23 yaş arası ağır ve orta zihinsel engelliler yararlanacak Kampüsün içinde İş Okulu, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi bulunacak. İş okulunda, genel ve mesleki ortaöğretime devam edemeyecek 15-23 yaş arası orta ve ağır zihinsel engelliler eğitim görecek. Uygulama okulundan, 7-14 yaş arası özel eğitim ihtiyacı olan ağır ve orta zihinsel engelli öğrenciler yararlanacak. Otistik çocuklar eğitim merkezinde ise 7-14 yaş arası ilköğretime devam edemeyen otistikler ders alabilecekler” dedi. Kurulacak olan okulun Karaağaç Mah. 4.Etap Toki bölgesinde olacağı ve bu okul sayesinde o bölgemizin çehresinin değişeceğini söyledi.

Dr. Alim Tunç: Emeklilerimizi Ev sahibi Yapacağız

Dr Alim Tunç : Yeni devlet hastanesinde yaptığı konuşmada ‘’Her zaman halkımızı dinledik halkımızın yanında olduk ,toplumumuzun saygı odağı olduğu büyüklerimize, emeklilerimize TOKİ eliyle emeklilerimizi aylık 250 TL taksitle konut sahibi yapacağız dedi..

Ayrıca  Ak Parti olarak Bütün emeklilerimizi kuşatacak şekilde yılda bin 200 lira ek zam yapıyoruz. 7 Haziran öncesinde verdiğimiz söz, gelir adaletini sağlayacak şekilde emeklilerimizin alt gelir tabakasının seviyesini yükseltmişti. Yani bin liraya kadar olan emeklilerimize 100’er lira, bin 100 liraya kadar olanları bin 100’e tamamlamıştık, bir gelir düzeltmesi yapmıştık. Şimdi bütün emeklilerimize, hepsine ayda 100, yılda bin 200 lira ek gelir sağlıyoruz.  İlerleyen zamanda emeklilerimizi her alanda desteklemeye devam edeceğiz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun dedi..

 

ÇİFTÇİLERE MÜJDE

Uşak milletvekili adayı Alim Tunç Ak partinin seçim beyannamensinde çiftçilere bir çok müjde verdiğini söyledi.Çiftçimizin Gider kalemlerinin enbüyüklerinden olan yem ve gübredeki KDV oranın sıfırlanacağını,bu sayede çiftçinin ekonomik anlamda destekleneceğini dile getirdi.KDV oranın sıfırlanması ile maliyetlerin düşeceğini ve çiftçimizin kazancının artacağını belirtti. İleri dönemlerde çiftçimizin kullandığı mazottaki KDV oranında düşürüleceği müjdesini verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER