UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

DR. ALİM TUNÇ: UŞAK’IN KENDİ DEĞERLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARMAMIZ GEREKİRpost_views_covbb Görüntüleme

kategorisinde, 18 Ekim 2015 - 19:11 tarihinde yayınlandı

alimm

Ak Parti Milletvekili Adayı Dr. Alim Tunç, Uşak’ın çağ atlaması ile alakalı ciddi potansiyelinin olduğunu söyledi

Dr. Alim Tunc, Uşak’ın Afyon’a, Denizli’ye, Manisa’ya bakıp özenmek ve benzemek yerine kendi değerlerinin ön plana çıkarması gerektiğini vurgulayarak, “Bizim sanayide, turizmde, tarımda ve iklim açısından ciddi potansiyellerimiz var bunları ön plana çıkarmamız lazım. Komşu illerimize bakıp onlar bunu yapmış bizde yapalım mantığından kurtulmamız ve kendi değerlerimizi nasıl ön plana çıkartıp neler yapabilirizi tartışmamız gerekir. Bizim kendi avantajlarımızı öne çıkarmamız lazım başka iller doğrudan ilham kaynağımız olmamalı. İklim, doğa ve turizm ve tarihi zenginliklerimiz var, Karun hazinelerimiz var. Ulubey kanyonlarımız var. Muhteşem bir iklimimiz var. Acilen konaklama sıkıntımızı çözmemiz beş yıldızlı bir oteli Uşak’a kazandırmamamız gerekiyor. Ben önümüzdeki yıllardan ümitvarım. Üniversite katkısı ve spor dallarındaki başarımızla da öne çıkacağız. Bütün bu avantajlarımızı kullandığımızda bölgedeki emsal illerin önüne geçebilecek bir ivme kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.

MÜTEŞEBBİS RUHUMUZU KULLANMALIYIZ

Uşak’ın müteşebbis ruhunu daha etkin kullanması gerektiğini vurgulayan Alim Tunç, Uşak’ta maalesef Kit (Devlet Kuruluşu) yok. Uşak müteşebbis ruhuna sahip, sanayici olarak kendilerini geliştiren işadamlarımız var. Daha önce 5084 sayılı yasa ile Uşak sanayisi çok fayda sağladı. Kalkınma ajansları kuruldu. Şimdi o dönemdeki gibi herkese hitap eden maalesef teşvik yok. Ancak ciddi destekler var, sanayide tarımda iş kuranlara ciddi faizsiz kredi ve hibeler verilecek. Bu tür teşviklerin müteşebbis olan Uşak’ı harekete geçireceğini söyledi.

İSTİKRARSIZLIK SANAYİMİZİ ETKİLİYOR

Türkiye’de yaşanan siyasi istikrarsızlığın Uşak Sanayisini ciddi anlamda etkilediğini aktaran Dr. Alim Tunç, “Yaşanan siyasi istikrarsızlık doğrudan sanayimizi etkiliyor. Koalisyon oluşmaması istikrarın sekteye uğraması Uşak sanayisine zarar verdi. Sanayimiz çok hızlı ve olumsuz etkilendi. Bundan daha kötüsünü 2001 krizinde görmüştük. Uşak çok ciddi yara almış birçok çok işçi çıkarmaları yaşanmıştı. Bunlardan daha fazla etkilenmemiz için koalisyonsuz bir hükümetin ne denli önemli olduğunu hepimiz görmekteyiz. Halkımız inşallah 1 Kasımda Ak parti diyerek memleketimizi bu tür tehlikelerden koruyacaktır. ” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER