UŞAK 15°C
Az Bulutlu

DR. ALİM TUNÇ’TAN MEVSİMLİK İŞÇİLERE MÜJDEpost_views_covaq Görüntüleme

kategorisinde, 11 Ekim 2015 - 9:33 tarihinde yayınlandı
Ak Parti Milletvekili adayı Dr. Alim Tunç, ormanda çalışan mevsimlik işçilere 3 ay daha çalışma müjdesi verdi.
Akse ve Hacı Kadem Köylerinde çalışan orman işçilerimizi ziyaret edenAlim Tunç, işçilere müjdeyi verdi. Alim Tunç, ormanda çalışan emekçilereOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu‘nun talimatı ile alınan kararı müjdeledi. Tunç “Girişimlerimiz sonucu sezon çalışma süreleri 3 ay dahauzatıldı” dedi.
 
 
ORMAN EMEKÇİLERİMİZİN EMEĞİNE SAĞLIK
 
Türkiye genelinde ormanlaşma çalışmalarında Uşak‘ın önde gelen iller sıralamasında yer aldığını aktaran Alim Tunç, “Uşak’ımız ormanlık alan ve orman alanı koruma ve fidan dikim çalışmalarında Türkiye geneli iller arasında önemli bir yere sahip. Bu başarının en büyük payıda orman emekçilerimizindir. Onlar canla başla çalışıp sabah çok erken saatlerde eli nasırlı kardeşlerimiz ellerinde çapayla fidan dikmeye ormanlara gelmektedir. Bölge halkıda orman koruması konusunda oldukça duyarlıdır. Orman işçilerimizin emeğinin karşılığı olarak bizim girişimlerimiz ve bakanlığımızın talimatları doğrultusunda işçilerimiz 3 ay daha ormanda çalışıp emeklerinin haklarını alacaklar. Çalışan kardeşlerimizin alın terinin karşılığını vermekten son derece memnunuz” ifadelerine yer verdi.
 
 
7 MİLYAR FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURUYORUZ
 
Alim Tunç, 2023 yılına kadar dünya nüfusu kadar fidanın bu topraklara dikileceğini söyleyerek yeşile yapılan yatırımların hızla süreceğine değindi. 7 milyar fidanın toprakla buluşacağını aktaran Tunç “AK Parti Hükümeti göreve geldiğinde ülkemizdeki 70 milyon olan fidan üretim kapasitesini 500 milyon civarına ulaştırdı. 2015 sonu itibariyle 3,5 milyar fidanı toprakla buluşturacağız. 2023 yılına kadar da İnşallah dünya nüfusu kadar fidan dikilmiş olacak” diye konuştu.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER