UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

DURMUŞ YILMAZ MAHALLE MUHTARLARINI AĞIRLADIpost_views_couxs Görüntüleme

kategorisinde, 20 Ekim 2015 - 9:25 tarihinde yayınlandı

wee

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adaylarından Durmuş Yılmaz, Gökhan Özoğul ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Kurt , muhtarlarla kahvaltıda buluştu.

“Muhtarlık” kavramının muhtariyet , bağımsızlık gibi anlamlara geldiğini ve başlı başına bir iş olduğunu belirten Yılmaz,muhtarlık mahallelerde kendi içinde hak ve kurallara uyulması ve bir düzen oluşturma amacıyla kurulmuştur dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan etme kararı aldığını belirten Yılmaz,bunu bazı muhtarlar önemsemiyor.İktidara gelirsek eğer muhtarlar da belediye meclisi toplantılarına katılacak ve onların şehir planlamalarında ki düşünceleri alınacak dedi.

Uşak’ın sorunlarına da değinen Yılmaz,şehir planlamaları elli yıl önceden yapılmaıdır ve adımlar buna göre izlenmelidir. Aksi takdirde sorunlar bir ip yumağı gibi olur , çözülmez hale gelir ve işin içinden çıkılmaz bir hal alır .Uşak’a baktığımda her şey iç içe girmiş vaziyette ve bunun için bir şehir planlamasının yapılması gerekiyor,dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER