UŞAK 7°C
Yoğun Kar Yağışlı

EBRAR DERNEĞİ; “MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATTIRMAYIZ”post_views_covae Görüntüleme

kategorisinde, 03 Ocak 2016 - 22:41 tarihinde yayınlandı

ebrarlogo

EBRAR DERNEĞİ; “MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATTIRMAYIZ”

Ebrar Derneği üyeleri Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) yaşanan öğrenci olaylarına tepki gösterdi.

Uşak Tiritoğlu Parkı’nda yapılan basın açıklamasında, OTDÜ’de stant açan ve namaz kılan öğrencilere fiziksel ve sözel saldırı olduğu belirtilerek, yaşanan olaylar kınandı.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“ÜNİVERSİTEDE MÜSLÜMAN GENÇLERE EL UZATANLARA SESLENİYORUZ”  “Üniversitelerde konuşlanan adeta kendilerini üniversitenin sahibi olarak gören kerameti kendilerine menkul yasadıkları toprakların ruhundan bi haber çeteler namaz ve stant açan öğrenciler fiziksel ve sözel saldırıda bulunulmuş ve darp etmişlerdir. Namaza yönelik bu ciddi provokasyon karşısında müslüman gençlerin sağduyulu yaklaşımı bir çatışmanın yaşanmasını engellemiştir. Daha öncede de benzeri tahammülsüzlükler yaşanılmıştır. Üniversiteleri kontrol etmek babalarının çiftliği gibi yönetmek isteyen çetelerin kendilerinden başka ve kendilerinde izinsiz herhangi bir düşüncede örgütlenmemesi için şiddet iftira dahil her türlü mekanizmayı işlettiği bilinmektedir. Bu saldırı olayında da sanki saldıran kendileri değilmiş gibi mazlum edebiyatı yaparak İslama ve müslümanlara karşı birliktelik çağrılarında bulunmuşlardır. Üniversitelerde ayaklarının altındaki zeminin kaydığını düşünerek çığırtkanlık yapan bu karanlık taife müslüman gençlerin bütün iyi niyetli yaklaşımlarına rağmen provakatif saldırılardan vazgeçmemektedirler. Yaklaşık bir senedir islami değerlere karşı hazımsız davranan bu provakatörler adeta sürek avı başlatarak namaz kılan bazı öğrencileri takip ederek yalnız yakalayıp darp etmişler bununlada yetinmeyip bıçak çekerek tehditler savurarak telefonları gasp ederek iyice ileri gitmişlerdir.

Namaz kılan gençlere saldıranlara sesleniyoruz:

İnançsız olabilirsiniz anlarız .

Duyarsız olabilirsiniz anlarız.

Başka dünyalara ait olabilirsiniz anlarız.

Hatırlatmak isteriz ki bu memleketteki ezana ve namaza el uzatanlara gavur denir.

Yani bu memlekete ve bu memleketin çocuklarına gavurluk yapamazsınız.

Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız .

Müslüman gençler tüm üniversitelerde faaliyette bulunmaya  ve islamın güzelliklerine insanları davet etmeye devam edeceklerdir. Bu anlamda bunu engellemek isteyen üniversiteleri kontrol altında tutmak isteyen öğrencilere baskı yapan şiddete başvurarak başka düşüncelere hayat hakkı tanımayan anlayışların deşifre edilmesi ve anlayışlarla mücadele edilmesi için ülkemizdeki insanları duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Saldırgan çeteler unutmasın ki bu saldırılar inanç değerlerimizden bizi bir adım bile geri attıramaz. Kendinize başka uğraşlar bulun. Uşak Üniversitesi müslüman öğrencileri olarak diğer üniversitelerdeki kardeşlerimizin ve bizim seccadelerimize kirli ellerini uzatan karanlık güruhu tevbeye davet ediyoruz.

Bilsinler ki onlara aynı tepkileri vermiyorsak uysal başlı koyun oluşumuz falan değil, vakarlı duruşumuzdan aynı seviyeye inmeyişimizdendir.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER