UŞAK 17°C
Gök Gürültülü
Son Dakika Haberler
  • 16:48

EĞİTİM-İŞ AZİZ NESİN’İ 1. YILINDA OYUN İLE ANIYORpost_views_couxv Görüntüleme

kategorisinde, 25 Aralık 2015 - 18:34 tarihinde yayınlandı

ERCAN

Eğitim-İş Ölümünün 100. Yılında Aziz Nesin’i oyunu ile anıyor

Eğitim-İş Uşak Şubesi, Ölümünün 100. Yılında Aziz Nesin’in öyküsünden oyunlaştırılmış, “Böyle Gelmiş, böyle gitmez” oyunu ile anıyor. Şube Başkanı Ercan Uzun Samsun Sanat Tiyatrosu’nun sergileyeceği oyuna bütün Uşak halkını davet etti.

Eğitim-İş Uşak Şubesi Aziz Nesin’in doğumunun 100. yıl dönümü dolayısıyla, organize ettiği ve Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahneye koyduğu “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez” isimli tiyatro oyunu 29 Ekim Salı günü, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) 1 nolu salonda sergilenecek.

Oyun hakkında bilgi veren Eğitim-İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, “Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve Aziz Nesin’in eşsiz mizah duygusunun ne kadar öngörülü olduğunu bir kez daha anlatan şarkılı ve çalgılı güldürü özelliği taşıyan “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez” adlı tiyatro oyunu eminim, Uşaklı tiyatro severler çok sevecekler. Yedi farklı öykü ile konu bütünlüğünü koruyan, günümüze geçmişten ışık tutan ve değişen hiçbir şeyin olmadığını anlatan, söylenenin tam tersinin kastedildiği söylemlerin bulunduğu oyunda, Uşaklılar, Havadan Sudan Sadi’nin öyküsüyle ‘Böyle Gelmiş’ derken, padişaha başkaldıran ozanın saraya davet edilmesi ile ‘Böyle Gitmez’ diyecekler” dedi.

“ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL SEANSLARDA VAR”

Uzun, “Genel Sanat Yönetmenliğini Yaşar Gündem’in yaptığı, Mehtap Gündoğdu’nun yönettiği Yaşar Gündem, Uğur Taşkın, Kenan Güler, Sezgin Uygun, Ahmet Toplar, Ferhat Kıratlı ve Adil Çetindağ’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez” isimli tiyatro oyununa tiyatromuza öğretmenler ve tüm uşak halkı davetlidir.

Eğitim-İş Sendikası Uşak Şubesi tarafından organize edilen Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncuların sahneye koyacağı Aziz Nesin’in  ‘ Böyle gelmiş böyle gitmez’ adlı oyun

29 Aralık 2015 Salı günü AKM 1 No’lu salonda saat 18.00 ve 21:00 de 2 seans olarak sergilenecektir. Tüm öğretmenlerimizi ve uşak halkını; “Bu böyle gitmez” demek için bekliyoruz. Ayrıca 29.12.2015 tarihinde gündüz AKM (1 nolu) salonda

Samsun Sanat Tiyatrosu Oyuncuların sahneye koyacağı, “Kayıp kar Taneleri” adlı çocuk oyunu ise: sabah, 1. seans: 09.00,  2. seans: 10.00, 3. seans: 11.00,4. seans : 13.30 ve   5. seans:14.30 olmak üzere sahnelenecektir.tüm çocuklar davetlidir.” Çağrısı yaptı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER