UŞAK 2°C
Sisli

EMEKLİ ÖĞRETMENLER BİR ARAYA GELDİpost_views_cowki Görüntüleme

kategorisinde, 24 Kasım 2015 - 22:36 tarihinde yayınlandı

nmnmnm

Uşak Besim Atalay Ortaokulu’nda 1982 ile 2000 yılları arasında görev yapan emekli öğretmenler her sene olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir araya gelerek eski günleri yad ettiler.

Uşak Hasbahçe’de Remzi Duyu’nun çağrısıyla bir araya gelen emekli emektar öğretmenler, birlikte yemek yediler. Duygu yoğunluğunun yaşandığı etkinlikte eski günlerden acı tatlı anılarını tekrar paylaşma fırsatı buldular.

Farklı illerde bulunan emekli öğretmenler, her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir araya gelerek eski günleri tekrar yaşıyorlar. Bu yıl düzenlenen etkinlikte bugün farklı illerden gelen emektar öğretmen Hasbahçe’de bir araya geldi. Hayatını kaybeden öğretmenler, isimleri okunarak yad edildi. Besim Atalay Ortaokulu’nda 1982 – 2000 yılları arasında görev yapan emektar öğretmenler, okulun bu günlere gelmesinde en büyük katkılarının kendilerinin verdiklerini ve okulun en parlak yıllarını kendileri zamanında yaşandığını söylediler.

Bu anlamlı etkinlikte bu vesile ile birbirlerini görerek hasret giderdiklerini kaydeden emektar öğretmenler, birbirleri ile irtibatı koparmamak için telefon numaralarını aldılar. Duygusal anların yaşandığı anlamlı etkinlikte bol bol hatıra fotoğrafı da çekilirken, anlatılan hikayelerle de zaman zaman kahkaha dolu sohbetler yapıldı.

Remzi Duyu’nun önerileri üzerine şu kararlar alındı;

1: Besim Atalay’ın Anne ve Kız şehitlerinin kabirlerini yeniden hak ettiği saygıyı kavuşturmak için yan tarafındaki şehitliğe taşınmalı ve şehitlik hikayelerini anlatan bir şahide ile ziyaretçilerine aktarılmalıdır.2: Besim Atalay’ın dığup büyüdüğü, annesi ve kız kardeşinin önünde şehit düştüğü İsmet Paşa Caddesi üzerindeki Yapı Kredi hizmet binası olarak kullanılan evin ön cephesine Besim Atalayve şehit ailesi hakkında kalıcı bilgilendirme afişi konularak oradan gelip geçen vatandaşlar bu konuda bilgilendirilmelidir.3: Besim Atalay adına yaptırılan Uşak Besim Atalay Ortaokulu  “KENT PARK” projesi kapsamında boşaltılmış ve yıkılmayı beklemektedir. Besim Atalay isminin yeni yapılacak bir eğitim kurumunda yaşatılmalıdır.

4: Besim Atalay gibi Uşak’ımızın yetiştirdiği en büyük isimlerden birine, annesi ve kız kardeşine hak ettiği saygı ve iltifatın tez zamanda farkına varılarak düzeltilmesini istiyoruz.

5:
Besim Atalay isminin ana caddelere ( İbrahim Tahta Kılıç Caddesi gibi), otobüs duraklarına, köprülü kavşaklara, sokaklara ve hehangi bir yere verilmesi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER