UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

EMNİYETLİ BİR ŞEHİR İÇİN TÜM BİRİMLER İŞ BAŞINDApost_views_covln Görüntüleme

kategorisinde, 06 Ekim 2015 - 8:11 tarihinde yayınlandı
E1
Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş, Trafik ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü, 19 Eylül’de başlayan ve dün itibariyle 29’uncusu tamamlanan kontrol uygulamaları ile 17 günlük çalışmalarda bir kez daha Uşak’ta çok sayıda suçlu ve suç unsuru yakalandı. Eğitim Öğretim yılının başlaması dolayısıyla okulların bulunduğu bölgelerde 26 Eylül’de başlayan ve 10 gün süren kontrollerde yine suça meyil verecek faktörler önlendi
 
Toplam; 2.708 şahsın sorgulandığı uygulamalarda, çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı verilen ve gözaltına alınan 29 şahıstan, 4’ü tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
 
Ayrıca, 4 adet ruhsatsız av tüfeği ve 3 adet fişek, 6 adet kesici ve delici alet, 4 gram esrar ve 2 gram bonzai tabir edilen uyuşturucu madde, 50 paket kaçak-bandrolsüz sigara elde edildi.
Kabahatler Kanunu kapsamında ise;
 
Kurusıkı gaz tabancası bulundurmaktan 4, emre aykırı hareketten 9, sarhoşluktan 24, rahatsız etmekten 3 ve gürültü yapmaktan 4 şahsa, kons yaptırmaktan bir birahaneye, ruhsatsız işyeri çalıştırmaktan bir kafeye ve yaşı küçük çocuk bulundurmaktan bir kahvehaneye idari işlem yapıldı.
 
Uşak’taki trafik düzenini ve güvenliğini sağlamak için 1.814 aracı kontrl eden Trafik Şube Polisleri, abartılı egzoz ile çevreye rahatsızlık vermekten 10, yüksek sesle müzik dinlemekten 15, alkollü araç kullanmaktan 31, olmak üzere genel itibariyle kural ihlali yaptığı tespit edilen 650 sürücüye ceza kesti ve 53 araç trafikten men edildi.
Okul Bölgelerinde Denetimler Devam Edecek
 
Okullar bölgesinde ise, 37 internet kafe ve 10 gıda işletmesi kontrol edilirken, 2 internet kafeye yaşı küçük çocuklara izin vermekten, 2 internet kafeye sigara içirtmekten idari işlem yapıldı. Gıda satışı yapan işletmelerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadı.
Öğrencilerin başarılı bir yıl geçirmesini dilediklerini aktaram Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, “Halkımızın huzuru ve öğrencilerimizin güvenli bir ortamda eğitim-öğretimlerine devam etmelerini sağlamak amacıyla uygulama ve denetimlerimiz devam edecektir” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER