UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

ENGELLİ HALTERCİLER AKSARAY DA UŞAK I TEMSİL EDECEKpost_views_couzr Görüntüleme

kategorisinde, 01 Ekim 2015 - 21:30 tarihinde yayınlandı

ENGE

Uşak Belediyesi spora verdiği destekler kapsamında örnek bir projeye daha destek verdi. Uşak tarihinde ilk defa kentten engelli halterciler Uşak Belediyesi adına Türkiye seçmelerine gidecek. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Uşak Belediyesi kentte sporun ve sporcunun en iyi noktalarda olması adına çalışmalarına devam ediyor. Bireysel spor dallarında ülke çapında başarılar elde eden Uşak Belediyesi, takım oyunlarında da hedeflerinde ilerliyor. Ayrıca engellilerin de spora teşvik edilmesi için yeni çalışmalara imza atılıyor. Uşak tarihinde ilk defa engelli halterciler Uşak’ı temsil etmek için Uşak Belediyesi adıyla yarışacak. 02-03 Ekim tarihlerinde Aksaray ilinde yapılacak Bedensel Engelliler Halter Yarışması’na belediye 5 sporcusuyla katılacak.

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, spor adına başarılı çalışmalar yapmayı sürdürdüklerini iletti.

Belediyenin sporu seven bir kent için projelerine devam ettiğini dile getiren Uludağ, “Belediyemiz kentimizin yeni neslinin sporla büyümesi adına projelere imza atmaktadır. Bünyemizde kurduğumuz Spor Müdürlüğü ile yeni neslin daha sağlıklı büyümesini hedeflemekteyiz. Bu nedenle bireysel ve takım sporlarına destek vermekteyiz. Sporun sadece yeni nesil için değil herkes için olması için de yol haritası çizdik. Bu kapsamda engelli kardeşlerimizin de ilimizi spor müsabakalarında en iyi şekilde temsil etmesi için çalışmalarımızı tamamladık. Engelli kardeşlerimizin arasında vatan savunması için gazi olan hemşehrilerimiz de yer almaktadır. Sporcularımız belediye adına yarışacak ve Aksaray’da ilimizi en güzel şekilde temsil edecektir” dedi.

Spora desteklerin süreceğini bildiren Uludağ sözlerine şöyle devam etti: “Sporu seven kentlerin her yönüyle sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağladığını görüyoruz. Sporda sağlanan başarıların kentte yaşayan gençlerin daha çok spora yönelmesi için değer arz ediyor. Bu nedenle spora teşviklerimiz ve desteklerimiz sürecek. Yapacağımız çalışmalar ilimizin spor kenti olmasına katkı verecek”

YORUM YAZBENZER HABERLER