UŞAK 15°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

ENGELLİ İNSANLARA SAYGI İNSANLIĞA SAYGIDIRpost_views_couzq Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mayıs 2015 - 21:22 tarihinde yayınlandı

ENGEL

Engelli İnsanlara saygı, insanlığa saygıdır” ilkesinden yola çıkan Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, Engelliler Haftası nedeniyle çeşitli faaliyetler düzenlediğini ve katıldığını yazılı olarak açıkladı.

Açıklamada, “Engelli olmak; toplum, sosyal ve iş hayatına dahil olmada, dezavantaj olarak görülmektedir. Oysa ki; onlar aramızda olup da aramıza gerçekten katılmak isteyenlerdir. Engellilerin bizlerden farklı olmadığını ve en büyük engelin sevgisizlik olduğunu unutmamamız gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve katılım sağlanan etkinlikler ise şöyle sıralandı:

“10-16 Mayıs 2015 tarihleri arasında Engelliler Haftası kapsamında Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi koordinesinde, Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün de katılımıyla;

11.05.2015 günü saat 14.00’ da engelli kızlarımızla Belediye önünden Atatürk Anıtına kadar bando eşliğinde sevgi yürüyüşü yapıldı.

12.05.2015 günü saat 13.00’da Uşak Vala Gedik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda engelli öğrencilerin engelliler haftası münasebetiyle hazırlamış oldukları faaliyetlere katılım sağlandı.

15.05.2015 günü saat 11.00’ da Uşak Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kuruluş Bahçesinde, geleneksel katmer bükme şenliğinin ardından engelli kardeşlerimiz ziyaret edildi.
Hayatın başımıza neler getireceğini bilmemiz mümkün değildir. Her yıl binlerce kişi çeşitli nedenler ile engelli kalmaktadır. Bizlerin onlara yapabileceği yegâne şey, acımak değil onları koruyarak şartlarını düzeltecek tedbirleri almak ve çözümler üretmek olmalıdır. “

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER