UŞAK 10°C
Az Bulutlu

ERASMUS PROJESİ İLE ALMANYA’DA UYGULAMALI EĞİTİMpost_views_couzw Görüntüleme

kategorisinde, 16 Mart 2016 - 20:31 tarihinde yayınlandı

utso-erasmus

Uşak Ticaret Sanayi Odası’nın(UTSO) proje koordinatörlüğünü yaptığı “Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ile Münih Ticaret ve Sanayi Odası Arasındaki Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Murat Arıtürk Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören 20 öğrenci Almanya’da uygulamalı eğitim aldı.

Gıda, aşçılık ve unlu mamuller pişiriciliği konusunda uygulamalı eğitim alan 20 öğrenci, alman mutfağı hakkında ve eğitim sistemi konusunda bilgi aldı. Türk mutfağını da Almanya’da tanıtan öğrenciler aynı zamanda kültür elçiliği yaptı.
İnşaat alanında eğitim gören 20 öğrencinin de Haziran ayında Almanya’ya gideceğini belirten Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, öğrencilerin hem meslekleri konusunda deneyim elde ettiklerini hem de alanlarında bakış açılarının genişlediğini vurguladı. Kalifiye eleman sorunun her sektörün ortak sorunu olduğunu dile getiren Kuvvet, bu tarz projelerle ve eğitimlerle mesleki eğitime katkı sağmayı amaçladıklarını söyledi. Almanya’ya giden grubun Türk yemekleri yaparak aynı zamanda ülkemizi de tanıttığını söyleyen Kuvvet, proje ile aynı zamanda kültür elçiliği de yapıldığına değindi.
Düzenledikleri sektör toplantılarında ortak çıkan nitelikli ve kalifiye eleman sorunu konusunda çalıştıklarını belirten Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, bu konuda bir çalışma yaptıklarını da sözlerine ekledi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER