UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

ERBAKAN HAFTASI831 Görüntüleme

kategorisinde, 25 Şubat 2019 - 10:21 tarihinde yayınlandı

Saadet Partisi kadın kolları Prof. Dr. Necmettin Erbakan Haftası’nı kutladı.

Saadet Partisi Uşak Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Ebru Gündüz Erbakan haftası sebebiyle bir açıklama yaptı.

Ebru Gündüz yaptığı açıklamada: Sizlerin de bildiği gibi Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız, 27 Şubat 2011 tarihinde aramızdan ayrıldı, işte bu sebeple bugün burada bulunmamıza vesile olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı vefatının 8. Yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

Kendisi yaşadığı süre zarfında ülkemiz ve dünyamız için örnek teşkil edecek çalışmalara imza atmış ve bizlere önemli fikriyatı ile birlikte izlenmesi gereken bir yol haritası bırakmıştır.

Muhterem Erbakan Hocamız; inancı, azmi, mücadelesi, vefası, istikameti ufku dirayeti ve en önemlisi inandığı davasına bağlılığı ile ile bizlere örnek, önder ve heyecan kaynağı olmuştur.

Hizmetleri ve başarılarıyla ülkemizde ve dünyada çığırlar açmış, din, dil, ırk ve mezhep ayrılığı gözetmeksizin tüm insanlığa barış ve huzur getirecek yeni bir dünyanın adımlarını atmıştır.

Gerek ülkemiz içerisinde gerekse islam coğrafyasında ve dünyada cereyan eden hadiseler göz önünde bulundurulduğunda milli görüşün ve Erbakan Hocamızın ortaya koyduğu çözüm önerilerinin zaruriyeti daha da iyi anlaşılmaktadır.

Erbakan hocamızın başlattığı milli görüş harekatı savunduğu hak anlayışı, ortaya koyduğu çözümler ile farklı olduğunu ispat etmiştir. O içinde bulunduğu en zor durumda bile tüm imkanları seferber ederek yapılabilecek en faydalı çalışmaları yapmış ve bizlere hak ve adalet çizgisinden ayrılmadan güçlüden değil haklıdan yana yer almamız gerektiğini öğretmiştir. Her insan ölümlüdür lakin bazı insanlar hayatta öyle önemli izler bırakır ki asır boyu tüm nesillerin kalbinde ve zihninde yaşamaya devam eder, işte bu nedenle saadet partisi Uşak kadın kolları olarak her sene olduğu gibi bu sene de Erbakan hocamızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Erbakan hocamız vefat etmiştir lakin bizler onun istikametinde her olaya her meseleye ülkemize oynanan her oyuna milli görüş ruhuyla bakmaya ve çözüm getirmeye devam edeceğimize belirtmek isteriz ister burada aynı ruhu taşımaya devam eden ve kendisine empoze edilmek istenen düşüncelerden sıyrılarak olaylara bakabilen bir topluluk olduğu ve bu topluluğun adaletin tesisi için elinden gelen gayreti göstereceği unutulmamalıdır.

İçerisinde bulunduğumuz şubat ayı dünyaya damgasını vuran şehitlerimizin vefat ayıdır.

Erbakan Hocamız vesilesi ile bu ayda hakka yürüyen Hasan El Benna, İskilipli Atıf Hoca, Metin Yüksel, Malkom X, Abbas Musevi, Zelimhan Yandarbiyev gibi ismini sayamadığımız pek çok şehidimizi rahmet ile anıyoruz.

Bu ayda özellikle ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerde türlü belaları ülkemizden def etmek için çarpışan ve şehit olan Mehmetçiklerimizede Allah’tan rahmet diliyoruz.

Rabbim O şehitlerimizin hatrı için ülkemize ve tüm dünyaya refah huzur ve barışı ihsan eylesin diyor ve sözlerimize tüm şehitlerimizin ruhlar için sizlerden birer Fatiha isteyerek son veriyoruz dedi..

 

 

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER