UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

ESKUDER 5. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI560 Görüntüleme

kategorisinde, 30 Mayıs 2016 - 20:22 tarihinde yayınlandı
ESKUDER
Eski Uşak Araştırmaları Derneği (ESKUDER) 5. Olağan Genel Kurulu dernek binasında yapıldı. Genel Kurul Divan Başkanlığını Mesut Şirin’in, divan katip üyeliklerini Ömer Aşçı ve Tuncer Çelik’in yaptığı genel kurulda tek liste ile seçime gidildi.
12 Ekim 2015 tarihinde Olağanüstü Genel Kurulda seçilen Savaş Karahangil başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından hem çalışma raporu hem de mali rapor için oy çokluğu ile ibra edildi.
Yapılan çalışmalar için hazırlanan çalışma raporu konusunda söz alan Savaş Karahangil göreve seçildikten sonraki 8 aylık süre içinde yapılanlardan bahsederek, “Uşak için çalışmak heyecan gerektirir demiştik. O gün ne demişsek, neyin sözünü vermişsek o heyecanla çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Toplumun kültürel değerlerini unutturmadan yenilenmesi ve yeni nesillere aktarılması konusunda daha yolun başındayız. Çalışmalarımızı toplumun bütün katmanlarına yayarak devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Karahangil, kenlilik duygusunun halkta yerleşmesi gerektiğini vurguladığı açıklamasında, “Uşak gerek yurt içinde gerekse dünya çapında tanınmadan; marka şehir olmadan, kentleşmeyi ve kentlilik bilincini Uşak’ta yaşayan her bireyin özümsemesini sağlamadan bize uyku haram olsun.” dedi.
Divan Kuruluna sunulan tek liste genel kurula katılan üyelerce oy birliği ile kabul edildi.
Buna göre oluşan yeni yönetim şöyle:
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE LİSTESİ
Savaş KARAHANGİL,
Prof. Dr. Sadiye TUTSAK,
Ramazan ATASORKUN,
Doç. Dr. Mehmet KARAYAMAN,
Ömer AŞÇI.
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE LİSTESİ
Alp Arslan DUR,
Ömer KAHYA,
Mesut ALAK,
Tanju ERTÜRK,
Olcay KAHRAMAN.
DENETLEME KURULU ASİL ÜYE LİSTESİ
Prof. Dr. Ramazan ALTINAY,
Mesut ŞİRİN,
Erhan KARSLI.
 
DENETLEME KURULU YEDEK ÜYE LİSTESİ
M. Sezai KEYVANOĞLU,
İ. Melih ATASORKUN,
Tuncer ÇELİK.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER