UŞAK 15°C
Çok Bulutlu

EŞME BELEDİYESİ’NDEN ALO YARDIM HATTIpost_views_covgx Görüntüleme

kategorisinde, 06 Ocak 2016 - 0:08 tarihinde yayınlandı

HACI MUSTAFA ÇET,N

Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, ilçedeki dar gelirli vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Eşme Belediyesi bünyesinde Gıda Bankası kurulduğunu ifade eden Başkan Hacı Mustafa Çetin, “Gerek dinimiz ve gerekse toplumsal yapımız paylaşmayı her zaman öğütler ve bu nedenle yardıma ihtiyacı olanın yanında saf tutmak, bizim asli görevlerimizin başında gelir.

Bu düşünceyle belediye olarak, bir Gıda Bankası kurduk ve dar gelirli vatandaşlarımıza bu kanalla desteklerimiz sürecek” dedi.

BELEDİYE YARDIM İÇİN HAT OLUŞTURDU

Gıda Bankası kanalıyla, ihtiyaç sahiplerine, giysi, gıda, yakacak, ev eşyası ve diğer ihtiyaçlara dair katkıların olacağını belirten Başkan Hacı Mustafa Çetin, “Duyarlı Eşme halkının bu kampanyaya vereceği desteğin en üst limitte olacağından kuşkum yok. İlçemizde bulunan hayırseverlerimizden, daha çok yoksula ulaşmak için destek istiyoruz. Bu nedenle Eşme Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne gerekli talimatları verdik. Ayrıca 414 44 44 numaralı hat aranarak, Gıda Bankası’na yardım yapılabilir” diye konuştu.

SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMEYECEK

“Yüce dinimiz İslam’ın bize ön önemli öğütlerinden biri de, ‘Sağ elin verdiğini sol elin görmemesidir’. Yardımın ulaştığı kişilerin incinmemesi için bu kurala mutlaka uyulmalıdır” diyen Hacı Mustafa Çetin, şöyle söyledi: “Gıda Bankamız, ihtiyaç sahiplerini titizlikle tespit edecek ve yapılan yardımların amacına ulaşmasını sağlayacak. Desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın başvuruları incelenecek ve hiçbirinin onuru zedelenmeden gerekli katkılar yapılacak. Bu noktada Gıda Bankamıza destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum”.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER