UŞAK 14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 21:50

EŞME’DE 8 OKUL YIKILACAK1311 Görüntüleme

kategorisinde, 05 Şubat 2020 - 12:45 tarihinde yayınlandı

Eşme’de Deprem Riski Taşıyan 8 Okul Binası Yıkılacak

Eşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Killi; olası bir depremde risk taşıyabileceği değerlendirilen 8 okul binasının yıkılarak yeni binaların yapılacağını bildirdi.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Killi açıklamasında; İlçemiz deprem olasılığı yüksek olan bir bölgede bulunmaktadır. Bizlerin önceliği çocuklarımızın sağlığı ve can güvenliğidir. Bu sebeple öğrencilerimizin güvenli ortamlarda en sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri bizim olmazsa olmazımızdır.

Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından eğitim binalarımızda yapılan kontroller ve değerlendirmeler neticesinde “deprem tahkik raporları” sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen binaların yıkılması yönünde karar alınmıştır. Bu kararın, öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitimlerine devam edebilmesi adına alınmış olup, süreç en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

Bu kapsamda ilçemizdeki 8 eğitim binamız hakkında yıkım kararı alınmıştır. Yıkım kararı alınan okullarımız; Sıtkı Çetin Ortaokulu( A ve B Blok), Sıtkı Çetin Ortaokulu Spor Salonu, Galip Çetin Ortaokulu(eski bina), Şehit Alibey İlkokulu (B Blok), Kayapınar İlk/Ortaokulu, Saraycık İlk/Ortaokulu, Takmak Melih Günay İlk/Ortaokulu eski bina( yemekhane), Güllü İlk/Ortaokulu (ana bina, ek bina, yemekhane).

Eğitim öğretimin aksamaması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce planlama yapılmış ve tüm tedbirler alınmıştır. Yıkım kararı alınan eğitim binalarının en kısa sürede yıkılarak yeniden yapımı için tüm çalışmalar başlatılmıştır. Yenilenecek binalarımızın hepsi deprem yönetmeliğine uygun, modern binalar olacaktır dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER