UŞAK 18°C
Sisli
DOLAR
5,4702
EURO
6,2059
ALTIN
229,10
BIST100
104.595

EŞME’NİN İYİLİK MELEKLERİ119 Görüntüleme

kategorisinde, 23 Haziran 2017 - 23:22 tarihinde yayınlandı
Uşak Eşme’de iyilik melekleri, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına yardım yapabilmek için her ay bir araya geliyor.

Uşak Eşme İlçesinde bir grup hayırsever  iyilik meleği kadın ve gizli bir hayırsever her ay bir araya gelerek ihtiyaç sahibi aileler ve çocuklarına ev eşyası, kıyafet, gıda, kırtasiye ve bilgisayar yardımları yapıyor.

Eşme’li iyilik melekleri Ümmü Tamer, Seher Ertok ve Hatice Kunt, organize ettikleri ve her ay geleneksel hale getirdikleri yardım kampanyasını tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek için gece gündüz demeden titizlikle çalışıyorlar.

Eşme’de geleneksel hale getirilen yardım kampanyasının mimarlarından olan Ümmü Tamer, Seher Ertok, ve Hatice Kunt yaptıkları açıklamada, gönül dostlarımızla ve sevdiklerimizle birlikte yaptığımız bu kampanyada bize destek olan gizli yardım sevenlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler.

Toplumsal sevgi ve saygının oluşması, insanların hiç tereddütsüz birbirlerine yardım etmelerine bağlıdır, zor durumda olan insanlara yardım etmek, insan olmanın temel erdemlerinden biridir.

Yapılan yardımın en güzeli ise hiç kimseye göstermeden gizli gizli yapılan yardımdır, zor durumda olan insanlara yardımcı olurken onların onurlarını da düşünmek gerekiyor zira yardımın gizli yapılması gerekliliği konusunda eski devirlerde devlet başkanları emirler bile vermişlerdir dediler.

Eşme’nin iyilik meleklerinden Ümmü Tamer, Eski dönemler incelendiğinde toplumda insanlar arası yardımlaşma ve güven çok daha fazladır. Günümüze yaklaştıkça bireyler birbirinden uzaklaşmakta ve sağduyularını kaybetmektedirler.

Toplumda yardımlaşma ve sağduyunun sağlanabilmesi için birtakım önlemlerin alınması gerekir.

Örneğin bu konuda var olan çeşitli derneklere yenileri eklenebilir.

Yardımsever gönül adamları bu kurumların başlarına getirilmelidir.

sağlam bir toplum yapısı için yardımlaşma olmazsa olmazdır, ancak bu yardımlar gizli yapılmalı sağ elin verdiğini sol el bilmemelidir.

Yardımlar bize geldikçe biz köprü vazifemizi yerine getirip daha çok fakirlere ulaşacağımız kanaatini taşıyoruz.

Hayırseverlerimiz yardım veya zekâtlarını bizimle irtibata geçerek, muhtaç ailelere ulaştırabilirler.

İstiyorlarsa kendileri bizzat gelerek, fakir aileleri yerinde tespit edip, yardımlarını verebilirler.

Bizler zengin ve fakirlerin arasında bir köprü vazifesi görüyoruz.

Katılımlardan çok memnunuz, şahsım ve arkadaşlarım adına katılımlarından dolayı tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum dedi.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER