UŞAK 15°C
Az Bulutlu

EVİ YANAN YAŞLI KADINA DEVLET ŞEVKAT ELİNİ UZATTI526 Görüntüleme

kategorisinde, 24 Ocak 2017 - 17:15 tarihinde yayınlandı

Evi Yanan Talihsiz Kadına Devlet Elini Uzattı

Banaz Bağkonak Köyünde oturan Zeliha Kaya (85) adlı yaşlı kadın evi yanınca ortada kaldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kimsesiz ve yaşlı kadına sahip çıktı.

Gözleri az gören ve kulakları duymayan Zeliha Kaya, komşularının yardımı ile feci şekilde can vermekten son anda kurtulurken, yüzünde ve ellerinde yanıklar meydana geldi.

Kimsesi olmayan yaşlı kadına Uşak’ta yaşayan uzak akrabaları evlerinde konuk etti.

Öte yandan yangın anında su olmadığı için Banaz Belediyesi itfaiye araçlarının müdahale edemediği, Uşak Belediyesi itfaiyesinin Uşak’tan gelerek yangını söndürdüğü, ancak geç kaldığı için evin tamamen kül olduğu da köylüler tarafından iddia edildi.

YANARAK CAN VERECEKTİ

Banaz İlçesine bağlı Bağkonak Köyünde tek başına yaşayan 85 yaşındaki talihsiz Zeliha Kaya, Pazar günü ikindi vakti, üşüyünce sobaya odun atmak istedi.

O anda açtığı soba kapağından evin içine düşen közü gözleri az gördüğü için fark etmedi.

Çocukları yaşamayan ve eşini yıllar önce kaybettiği öğrenilen talihsiz Zeliha Ninenin evi bir anda alevler içerisinde kaldı.

Kulağı duymayan ve gözleri görmeyen talihsiz kadının yardımına komşuları koştu.

Edinilen bilgilere göre evin her tarafını saran yangından, canları pahasına içeri giren komşuları kurtardı.

Ancak, yangın sırasında Zeliha Ninenin ellerinde ve yüzünde yanıklar oluştu.

İTFAİYE ARACINDA SU OLMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Yaşlı kadının evi yanarken Banaz Belediyesinden itfaiye çağrıldığı, ancak itfaiye aracında o anda su bulunmadığı için su almaya gittiği iddia edildi.

Köylüler, Uşak’tan gelen Uşak Belediyesi İtfaiye aracının yangına müdahale ettiğini, ancak, Uşak’tan gelen aracın müdahale edinceye kadar geçen sürede Zeliha Nine’nin evinin kül olduğunu daiddialarına ekledi.

Ambulansla Uşak Devlet Hastanesi Acil servisine getirilen Zeliha Nineye burada yapılan müdahale ile ciğerlerinde biriken karbonmonoksit gazının temizlendiği, elinde ve yüzünde oluşan yanıkların tedavi edildiği de öğrenildi.

İlk tedavisinin ardında evi yandığı için gidecek yeri olmayan zavallı talihsiz kadını, Uşak merkezde yaşayan 3. dereceden akrabaları evlerinde misafir etti.

DEVLET ŞEFKATLİ ELİNİ UZATTI

Talihsiz Zeliha Nine’nin durumunu öğrenen yerel bir gazetenin muhabirleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek ile telefon ile temasa geçerek yaşlı kadının dramını anlatarak yardımcı olmasını istediler.

Ankara’da izinli olduğunu söyleyen Müdür Peltek, Zeliha Nine’nin durumuna çok üzüldüğünü belirterek, Huzurevinde kalabilmesi için neler yapılması gerektiği hakkında yaşlı kadının akrabalarını bilgilendirdi.

Peltek, zavallı kadının açıkta kalma durumu varsa derhal konuk olarak alabileceklerini, izinde olmasına rağmen konuyu yakından takip ederek, Zeliha Nine’nin barınma ve her türlü sorununa çözüm bulacaklarını da belirtti.

Kynk:egedeyenigun

zelihanine-2-1024x683zelihanine-3-1024x683

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER