UŞAK 10°C
Az Bulutlu

EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN: BİZ MİLLETİMİZE HİZMET İÇİN VARIZpost_views_covki Görüntüleme

kategorisinde, 30 Nisan 2015 - 10:54 tarihinde yayınlandı

milat

Gençlere yönelik hizmetlerin AK Parti Hükümeti döneminde arttığına dikkat çeken AK Parti Uşak Milletvekili Adayı Eyüp Gökhan Özekin, yatırımlarla ilgili bilgi verdi. 1998’de dönemin siyasileri tarafından temeli atılan ve tek çivi dahi çakılmayan olimpik yüzme havuzu hakkında konuşan Özekin, “Ortada kalan projeye sahip çıktık ve ilimize 40 yıl yetecek olimpik bir yüzme havuzunu yıl sonunda hizmete açıyoruz” dedi

AK Parti Uşak Milletvekili Adayı Eyüp Gökhan Özekin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kente önemli yatırımlar yaptığını ve göreve geldiğinde, gençlere yönelik çalışmaların artmasını sağlayacağını söyledi. Gençlerin spor, eğitim, teknoloji ve diğer sosyal faaliyetler noktasında, imkanlardan yararlanması için kısa bir süre önce hizmete açılan Uşak Gençlik Merkezi hakkında bilgi veren Eyüp Gökhan Özekin, söz konusu yatırımın 2 milyon 177 bin 692 TL’ye mal olduğunu kaydetti.  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı birimlerde iyileştirme çalışmalarının 2014-2015 döneminde sürdüğünü dile getiren Eyüp Gökhan Özekin,  ağırlıklı olarak Bölgesel Amatör Lig müsabakaları için kullanılan 1 Eylül Stadyumu’na 659 bin TL’ye tartan pist yapıldığını belirtti. Kentteki bir çok noktaya futbol sahası yapılacağını anlatan Eyüp Gökhan Özekin, Kalfa Korusu’na sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımının sürdüğünü ifade ederek, “Söz konusu yatırım için 478 bin TL ödenek ayrıldı ve 2014 sonunda başlayan inşaatın önümüzdeki günlerde bitmesini bekliyoruz” dedi.

Kalfa Korusu’ndaki alanda 1998 yılında temeli atılan ve o dönemde 750 bin TL masraf edilen olimpik yüzme havuzu projesine AK Parti Hükümeti’nin sahip çıktığını kaydeden Eyüp Gökhan Özekin, “Daha önceki iktidarlar döneminde göstermelik temeli atılan tesisin yapılması için hükumetimiz gerekli ödeneği ayırdı ve yıl sonu itibariyle, olimpik yüzme havuzu hizmet verecek. 3 milyon 661 bin TL bütçe ayrılan kapalı yüzme havuzu kentin ihtiyacını uzun vadede karşılayacak. Yapılan bu yatırımların yararını uzun vadede göreceğiz ve gün gelecek ilimizde yetişen yüzücülerimizin, ulusal ve uluslar arası müsabakalarda Uşak’ı temsil ettiğini göreceğiz. Kalfa Korusu’nu bir spor kompleksi haline dönüştürmek istiyoruz. Kompleks tamamlandığında Uşak önemli bir merkez kazanmış olacak. Spor Kompleksi kentin en az 40 yıllık ihtiyacını karşılayacak seviyeye gelecek” diye konuştu. 

 

Kalfa Korusu’ndaki  tesisler için 2013 yılında 317 bin 800 bin TL’ye trafo ve jeneratör kurulduğunu hatırlatanÖzekin, göreve geldiğinde Uşaklı gençlerin ilgi gösterdiği spor dallarının sorunlarına çözüm arayacağını ve bu konuda bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER