UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

FATİH CADDESİ ESKİ VE YENİ HALİ ARASINDAKİ FARKpost_views_covql Görüntüleme

kategorisinde, 05 Kasım 2015 - 15:15 tarihinde yayınlandı

ES     ES1

Uşak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün başlattığı yol, kaldırım ve peyzaj çalışmaları kentin görünümünü değiştirdi.  Fen  İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin şu anda farklı cadde ve sokaklarda çalışma yaptığına değinen Başkan Nurullah Cahan, “Hala eksik olduğumuz notalar var ve bu alanlarda da önümüzdeki günlerde çalışma yapacağız. Ekiplerimiz Fatih Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Eski Gediz Yolu üstü ve 40 metrelik yollarda şu anda çalışmaktalar” dedi.

Trafikle ilgili konuşan Cahan, “Trafikte önemli ölçüde yön değişikliğine gittik ve ister istemez sürücülerimizin bu duruma alışması belli bir zaman içinde olacak. Şu anda alışma döneminde olunduğu için bazı problemler yaşanıyor olabilir. Fakat tüm çalışmalar bittiğinde ve sistem oturduğunda, bugünkü sıkıntılar,  yerini rahatlığa bırakacak” ifadesini kullandı.

ESKİ GÖRÜNÜMDEN KURTULDUK

Daha önce parke taşı olan yolların, otomobillerin alt takımlarına zarar verdiğini ve sürücülerin bu konudan muzdarip olduğunu anlatan Nurullah Cahan, “Bir ilke kararı verdik ve kent merkezindeki yolların asfalt olması gerektiği noktasında bir irade ortaya koyduk. Parke taşlarından kent merkezini büyük oranda temizledik ve yollarımızı kaliteli malzemeyle hazırlanmış asfaltla kapladık. Şimdi yol çizgileri, ışıklandırmalar ve sürücülerin yönleri bulması için daha kullanışlı işaretler var. Tüm bunlar, aynı zamanda görünüme de artı değer katıyor. Yol çalışması tamamen biten Nuri Şeker Caddesi’nin eski ve yeni görünümünü arkadaşlarımız gösterdi ve arada dağlar kadar fark olduğu daha net hissettik. Yeni Uşak’ı anlamak için eskiyi hatırlamak gerekiyor” diye konuştu.

YORUM YAZBENZER HABERLER