UŞAK 12°C
Yağışlı

FETÖ’YE KARŞI İL GENELİNDE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLMEKTEDİR299 Görüntüleme

kategorisinde, 30 Temmuz 2016 - 20:16 tarihinde yayınlandı

Uşak’ta Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) karşı il genelinde yürütülen soruşturma kapsamında il genelinde bugüne kadar 26 kişi tutuklandı, kamuda görevli 643 kişi ise açığa alındı.

Vali Ahmet Okur, yürütülen çalışmalar kapsamında yaptığı açıklamada, vatanına ihanet eden milletine acımasızca kurşun sıkan FETÖ’ye karşı yurt genelinde olduğu gibi Uşak’ta da mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade etti.

Operasyonlar kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 30 kişiden aralarında hakim, cumhuriyet savcısı, asker, polis, akademisyen, öğretmen, imamların bulunduğu toplam 26 kişinin tutuklandığını açıklayan Vali Okur, soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini kaydetti.

Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik sürdürülen çalışma kapsamında da 323’ü milli eğitim müdürlüğünde olmak üzere 23 kamu kurumundan toplam 643 kişinin açığa alındığını ifade eden Vali Okur, detaylı çalışmanın sürdüğünü bildirdi.

FETÖ’nün darbe girişimi sonrası örgütle ilişkili özel eğitim kurumları, dernekler, yurtlar ve gazetelere yönelik titiz bir çalışma yürütüldüğünü aktaran Vali Okur, “Kamu kurumlarında bu yapıyla ilişkisi olanlar mutlak suretle tespit edilecek. Şu ana kadar 1 vakıf, 19 yurt, 6 özel okul, 4 dershane, 10 dernek, 1 sendika temsilciliği ile 2 gazete kapatıldı. FETÖ’nün darbe girişiminin üzerinden 15 gün geçti, bu süre zarfında tüm kurumlar üzerlerine düşeni yapıyor. Hemşehrilerimiz her gün kentin meydanlarında demokrasiye sahip çıkmaya devam ediyor. Birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz. Uşak Valiliği olarak zaman zaman basın açıklamasıyla vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Bu çerçevede bizim dışımızda yapılan açıklamalara vatandaşlarımızın itibar etmemesini özellikle istirham ediyorum” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER