UŞAK 24°C
Gök Gürültülü
DOLAR
5,6917
EURO
6,3942
ALTIN
259,42
BIST100
101.579
Son Dakika Haberler

GAZETECİ UĞUR MUMCU ANILDI550 Görüntüleme

kategorisinde, 24 Ocak 2019 - 16:35 tarihinde yayınlandı

Uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 26’ncı yılında anıldı.

Uşak 15 Temmuz Şehitler Meydanında yapılan anma programına Uşak Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri katıldı.

Gazeteci yazar Uğur Mumcu’yu anma programı yapılan saygı duruşunun akabinde okunan istiklal marşıyla devam etti.

Gazeteci yazar Uğur Mumcu’yu anma programında konuşan CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar:

Türk Ulusu 24 Ocak 1993 günü, yiğit, Atatürkçü, halkçı, laik, tam bağımsız Türkiye sevdalısı, yurtsever bir evladını bombalı bir saldırı sonucu kaybetmişti.

Yurtsever, cesur gazeteci-yazar Uğur Mumcu‘yu vefatının 26. yılında rahmetle anıyor, onu katleden karanlık zihniyeti bir kez daha nefretle lanetliyoruz.

Yaşamı boyunca demokrasinin yılmaz savunucusu olan Mumcu, Atatürkçüydü, Cumhuriyetçiydi, karanlık güçlerin üstüne gözünü kırpmadan gidiyordu.

O, bu günümüzü onlarca yıl önce görüp ülkemizin üzerine oynanan oyunları ve yaşanabilecek tehlikeleri işaret ederek bizleri uyarıyordu. Bugün ise bizlere düşen görev ulusal birliğimize, laik, demokratik, çağdaş değerlerimize, Cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve devrimlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmaktır.

‘Cesur bir kez, korkak bin kez ölür’ anlayışı ile atalarımızın kanları ile kurulmuş Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak, korumak ve kollamak görevi bizlere düşüyor.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, Atatürk ilke ve devrimleri, Cumhuriyetimizin bağımsızlığı, Türk milletinin onurlu yaşama mücadelesi için demokrasi şehidi olan ve daima içimizde yaşayacak olan Uğur Mumcu’yu ve diğer tüm demokrasi şehitlerimizi de sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, evrensel hukuk kurallarının geçerli olduğu, düşünce ve ifade özgürlüğünün serbest olduğu, kimsenin düşüncesinden dolayı tutuklanmadığı yada öldürülmediği aydınlık yarınlar diliyorum dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER