UŞAK 12°C
Yağışlı

GAZETECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ FOTOĞRAFLARINI TÜP GEÇİTTE SERGİLEDİ661 Görüntüleme

kategorisinde, 15 Mayıs 2016 - 21:51 tarihinde yayınlandı

w1 w2 w3

Uşak Üniversitesi’nin 10. kuruluş yılı kutlamaları çerçevesinde İletişim Fakültesi 1. sınıf gazetecilik öğrencileri “40 Şiir 40 Fotoğraf” adlı fotoğraf sergisini açtı.

Yrd. Doç. Dr. Salih Tiryaki koordinatörlüğünde çekilen fotoğraflar, alışılmışın dışında, binadan binaya geçiş yapmayı sağlayan tüp geçitte sergilendi.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi 1. Sınıf öğrencileri ayrı ayrı şiirlerden seçtikleri mısraları çektikleri fotoğraflarla canlandırdı. 1. sınıf temel fotoğrafçılık dersinde Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Salih Tiryaki koordinatörlüğünde çekilen fotoğraflar, üniversite’nin 10.yıl kutlamaları kapsamında sergilendi. Sergi için seçilen mekanda en az fotoğraflar kadar ilgi çekiciydi. Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi binasını Eğitim Fakültesin binasına bağlayan tüp geçit sergi mekanı olarak kullanıldı. Yer seçimini yapan Tiryaki; ” Mekan orijinal bir mekan. Sıradan bir fotoğraf galerisini olmasının ötesinde insanların sürekli kullandıkları mekanı biz nasıl dönüştürebiliriz ona baktık. Sonuçta burayı bir galeriye çevirdik. Çok güzel bir grafik var” ifadelerini kullandı.

Sergideki fotoğrafların nasıl çekildiğine yönelik bilgiler veren Tiryaki, henüz başlangıç aşamasında olan bir öğrencinin bile doğru yönlendirmeyle çok güzel fotoğraflar çekebileceğini söyledi.

Tiryaki; “40 şiir 40 fotoğraf” fotoğraf sergisi gazetecilik öğrencileri tarafından hazırlandı. Uşak Üniversitesinin 10. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen bir sergi. Bu sergi yaklaşık 3-4 aylık bir çalışmanın sonucu. Bu arkadaşların tamamı 1. sınıf temel fotoğrafçılık öğrencileri. İşin önemli kısmı birazda orada gizli. Doğru yönlendirmeyle doğru motivasyonla sıfır kilometrede bir öğrenci bile iyi bir iş çıkartabilir. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Serginin açılışına Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Şahinler Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahsen Armağan öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER