UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

GAZİLER NEZİH BAŞKANLA DEVAM DEDİLERpost_views_covat Görüntüleme

kategorisinde, 28 Şubat 2016 - 15:20 tarihinde yayınlandı

gazi

Gaziler Nezih başkanlarından memnun

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Uşak Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu Yapıldı. Derneğin Kurucu Başkanı Nezih Börekçi yeniden 3 yıl için başkanlığa seçildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Uşak Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu Atatürk Kültür Merkezi 1. Nolu salonda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde, şubenin kurucu Başkanı Nezih Börekçi yeniden başkan seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine; Kemal Cengiz, Ali Özçelik, Bülent Çitim ve Ünal Ezgin seçildi.

ŞEHİR İÇİNDE YER İSTİYORLAR

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Uşak Şubesi 2. Olağan Genel Kuruluna konuk olarak SGK Uşak İl Müdürü İbrahim Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Koray Acar ve Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın katıldı.

Kayıtlı 63 üyesinin bulunduğu dernek olağan genel kurulu yapılan yoklamada 37 üyenin salonda olduğu ve çoğunluk sağlandığı belirtilerek başladı. Genel kurulun Divan başkanlığına Melih Akman, üyeliklere de gaziler Ergün Şahin ve Ramazan Kaplan seçildi.

Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve bütçelerin okunmasından sonra Başkan Nezih Börekçi tarafından hazırlanan tek liste ile seçimlere gidildi. Gazi başkan Nezih Börekçi’yi ilk kutlayan 6 yaşındaki oğlu Eymen oldu. Küçük Öymen babasını öperek kutladı.

Seçim sonrası üyelere teşekkür eden Başkan Nezih Börekçi, yeni dönemde yapmak istedikleri ve derneğin sıkıntıları hakkında şunları söyledi: “Geçen üç yıllık dönemde en büyük sıkıntımız yer sorunu oldu. Belediyemiz sağ olsun Şehirlerarası otobüs terminalinde bize bir yer verdi. Ancak, bina tepemize dökülüyor. Yan tarafımızı da bir otobüs firması reklamı kapattı. Şehir içerisinde bir yer istiyoruz. Belediye Başkanımız AKM den bir yer vereceğini söylemişti. Beş aydır bu sözün yerine getirilmesini istiyoruz. Yeni dönemde, mutlaka fiziki şartları daha iyi olan bir yere derneğimizi taşımak istiyoruz” dedi.

‘İLGİ BEKLİYORUZ’

Uşaklı gaziler olarak kendilerini üzen bir başka konunun da ilgisizlik olduğunu kaydeden Börekçi, “Şehit ve gazileri anma günleri dışında halimiz hatırımız soran yok. Bu vatan uğruna ölümden dönen ve vücudunun bir parçasını bırakmış olan biz gaziler bu duruma çok üzülüyoruz. Yöneticilerimizden ve halkımızdan bizleri sadece özel günlerde değil her zaman arayıp hatırımız sormalarını bekliyoruz” şeklinde yakındı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER