UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

GENÇ MUAY THAİ SPORCULARI AVRUPA ŞAMPİYONASI YOLCUSUpost_views_covle Görüntüleme

kategorisinde, 13 Ekim 2015 - 20:26 tarihinde yayınlandı

zx

Uşak’ta sportif anlamda günden güne artan başarılara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Marmaris’te gerçekleşen Muay Thai Şampiyonasında Uşaklı iki genç sporcu Uşak’ı ve ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil etme hakkını elde ettiler.

Son dönemlerde sportif başarılarla da adından sıkça söz ettiren Uşak’ta, Muay Thai branşında Uşak’ı temsil eden iki genç sporcu Marmaris’te yapılan Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerini eleyerek Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız başarılı sporcuların ve K1 Spor Kulübü Antrenörü Murat Lütfi Ovacık, sıkı ve disiplinli bir şekilde turnuvaya hazırlık süreci geçiridiklerini, bu çalışmaların karşılığını da Marmaris’teki turnuva da elde ettikleri başarılarla aldığını belirterek; önümüzdeki aylarda Antalya’da gerçekleşecek olan Muay Thai Avrupa Şampiyonası’nda Uşak’a yine başarılı sonuçlarla döneceklerini, Uşak’ı ve ülkemizi en iyi şekilde Avrupa’da temsil edeceklerine gönülden inandığını belirtti.

HER İKİ MÜSABAKADA DA TEKNİK NAKAVTLA RAKİBİNİ ELEDİ!

54 kg. Yıldız Bayanlar kategorisinde mücadele eden Nefise Kaya ise; yapılan turnuva da iki müsabakaya çıktığını ve her iki müsabakada da teknik nakavtla rakiplerini elediğini belirterek, Uşak’a böylesi güzel başarılarla dönmek ve Uşak’ı, Türkiye’yi Avrupa’da temsil edebilmek büyük gurur ve mutluluk. İnşallah bu başarıyı Avrupa Şampiyonası’nda da sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

RAKİBİNİ NEFESSİZ BIRAKTI!

48 kg. Minik Bayanlar kategorisinde yarışan Sude Kuruçay ise, Uşak’ta rakibi olmadığı için doğruda Türkiye Şampiyonası’na katıldığını, orada yaptığı müsabakada rakibini aldığı darbelerle nefessiz bırakarak elediğini ve Türkiye Şampiyonu olduğunu ifade ederek; Avrupa Şampiyonası’nda da Uşak’ı en iyi şekilde temsil edeceğini ve başarılı sonuçlarla Uşak’ın sporuna katkılar sunmaya devam edeceğini belirtti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER