UŞAK 17°C
Az Bulutlu

GENÇLER MUTLU YARINLAR UMUTLU PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ560 Görüntüleme

kategorisinde, 21 Şubat 2017 - 14:19 tarihinde yayınlandı

 

Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi Kapanış Töreni Gerçekleşti
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi hibe programı kapsamında yer alan, Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ortak olduğu “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesinin kapanış töreni 20 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşti.
Uşak Ramada Otel’de yapılan programa Vali Ahmet Okur, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, KOSGEB Uşak Müdürü Adem Aypar, İŞKUR Uşak Müdürü İlhan Temel, Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Yıldız ve UOSB Bölge Müdürü Namık Gök, kurum müdürleri, sanayici ve işadamları ile akademisyenler katıldı.
Programda konuşan Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Üniversitesi ailesi olarak, Uşak ilinin kalkınması ve gelişimi için gerekli gayret ve çabayı gösterdiklerini söyledi. Yeni açılan bölümler ve Tıp Fakültesi’nin ilimize kattığı ve katacağı değerin tartışmasız olduğuna dikkat çeken Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Dalkıran konuşmasında şunları aktardı: “İlkler şehri olarak bilinen ilimizde, bilim ve sanat adına birçok ilki başarmak için çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz. Büyüyen bir aile olan Uşak Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği projelerin ilimize, halkımıza ve üniversitemize katkısı çok büyüktür. Yürütmekte olduğumuz “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi” ile ilimizde bulunana işsiz gençlerin iş sahibi olması ve kendi işinin kurabilme imkânı verilmesi sağlanmaktadır. Gençlerimizin iş sahibi olmasının ötesinde, bir de ustalık hünerinin ortaya çıkarılması ve meslek sahibi edindirilmesi, projemizin önemli bir yanını da göstermektedir. İş kurma hayali ile fikrilerini gerçekleştirmek isteyen gençlerimize sunduğumuz imkân ile heyecanlarına ortak olabilmek, bizi hem mutlu hem de başarılı hissettirmiştir. Yeni bir iş kurmak demek, birkaç gencin de istihdamı demektir. Bu açıdan bakıldığında projemiz istihdam konusunda oldukça etkili olmuştur. Uşak ilinin üniversitesi olarak, bilimin ışığında hareket etmekteyiz. Çalışmalarımız, ilimizin gelişmesine katkıda bulunacak şekilde planlanmaktadır. Planlarımız çerçevesinde, Uşak ili ve Uşak Üniversitesi geleceğe çok parlak bakmaktadır. Uşak Üniversitesi olarak bilime olan katkımızın yanında, ilimize olan katkımızın da gün geçtikçe arttığı gerçeği, başarılı çalışmalarımızın bir göstergesidir. Uşak Üniversitesi aklın ve bilimin ışığında saygın bir üniversitedir. Büyüyen ve gelişen dünyada, daha ileriye gidebilmek ve hep en önde yer alabilmek için çalışmalarımız tüm gayretimizle devam etmektedir ve edecektir.”
Vali Ahmet Okur ise törende yaptığı konuşmada Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu adlı projenin Uşak Üniversitesi ile Uşaklı iş dünyasının bir arada aynı amaca, aynı hedefe beraber yürümesi anlamında başarılı bir proje olduğunun altını çizerek “Projeden istifade eden gençlerimizin kendi meslek hayatlarında ve aile hayatlarında faydalarını göreceğini ümit ediyorum. İlimizdeki işsizlik oranı yüzde 4,5-5 civarda. Bu birçok ilin arayıp ta bulamadığı bir oran. Biz de aslında işsizlik yok. Uşak iş arayan herkese iş verecek kapasiteye sahip. Özellikle iş adamlarımızla yaptığım görüşmelerde vasıflı, kaliteli, gönüllü, çalıştığı yere faydalı olmak isteyen kişilere ihtiyaçları olduklarını söylüyorlar. Bu tarz projelerle iş dünyamıza daha vasıflı daha kaliteli aranan eleman olacak gençlerimizi yetiştirmeliyiz. Biz kamu kurumlarımız olarak bu anlamda ilimizin ihtiyacını azami derecede karşılamaya yönelik her türlü gayretin içerisindeyiz. Bizim Uşak ile ilgili düşüncelerimiz var, geleceğine dair vizyonumuz var. Bunların başında OSB’lerin genişlemesi geliyor. Bu genişleme iş potansiyeline farklı yelpazelerde çalışma alanları açacaktır. Projeye emek veren herkese teşekkür ediyor gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ise Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesinin Uşak ilindeki işsizliğin giderilmesinde payının bulunmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek projede eğitimci olarak bulunmaktan dolayı ayrıca kıvanç duyduğunu belirtti.
İŞKUR Uşak İl Müdürü İlhan Temel ve Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Sibel Özafşarlıoğlu Sakallı da kapanış töreninde birer konuşma yaparak Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesinin gençlerin geleceklerini oluşturmalarında etken bir rol oynadığını düşündüklerini ve tüm gayret ve çaba ile bu yöndeki çalışmalara devam edeceklerini söylediler.
Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi kapanış töreni projede emeği geçenlere teşekkür belgelerinin takdimi ve diğer katılımcılara sertifikalarının protokol üyeleri tarafından verilmesiyle sona erdi.

DSC_9911DSC_9944DSC_9955DSC_9969DSC_3075

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER