UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

GENEL BAŞKANLARINA BAKSINLAR466 Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2019 - 10:27 tarihinde yayınlandı

Seçim dönemine yaklaşıldıkça, en çok konuşulan partilerden biri olan DSP’ye özellikle CHP’den gelen solu bölüyor eleştirilerine Demokratik Sol Parti Uşak belediye başkan adayı Ali Osman Aşcı yanıt verdi.

Açıklamasında DSP’nin solu bölen değil, solu büyüten bir parti olduğunu dile getiren Ali Osman Aşcı, kuruluşundan bugüne geçen sürede DSP, solu büyüten,sağ partilerin tabanına hapsolup kalmış seçmeni sol’a kazandıran ve Türkiyenin birinci partisi olmuştur dedi.

Demokratik Sol Parti Uşak belediye başkan adayı Ali Osman Aşcı açıklamasında şunları söyledi;

”Son zamanlar da partimize giderek artan ilgi belli ki kimilerini rahatsız etmiş olmalı. DSP’yi bölen olmakla,çöplük olmakla suçlayanlar bilsinler ki Demokratik Sol bu ülkenin öz değerlerinden doğmuş ve iktidara ulaşmış bir partidir. İktidar olduğu dönem de ülkenin bir çok sorununa köklü çözümler üretmiş, kalıcı izler bırakmıştır. Ülkemize yönelen emperyalist saldırıların hedefi olmak bile Demokratik Solcuların yakınma konusu olmamıştır.

İktidarın sessiz gölge olmayı kendisi için yeterli gören Ana muhalefet partisi,partimize yönelik eleştirilerinde insaf sınırları da aşmaya başladı. DSP’yi solu bölmekle suçlama ile yetinmeyip, çöplük ve proje parti olmakla suçlamaya kadar vardırdılar suçlamalarını.

DSP’nin proje olduğunu söyleyenler, kendi partilerinin genel başkanına bakmaları gerekir. Bunu ben söylemiyorum, partilerinin eski bir genel başkan yardımcısı söylüyor.

En başarılı belediye başkanları DSP’li, genel başkan yardımcıları DSP’li,hatta genel başkanları DSP’li ama solu bölen olmakla DSP’yi suçluyorlar… İnsaf.

Demokratik Solcular olarak özgürlüğü çağrıştıran mavi gökte, barışı ve sevgiyi çağrıştıran ak güvercinli bayrağımız altında tek başımıza seçimlere katılıyoruz. Bizim ittifakımız sağ partiler ile değil Türk halkı ile.

İnanıyorum ki Demokratik Sol Parti 31 Mart yerel yönetim seçimlerinden başarı ile çıkacaktır. 1 Nisan sabahı bazıları hayal bile etmek istemedikleri bir gerçek ile uyanacaklar.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER