UŞAK 9°C
Yağışlı

GÖĞEM GÖLETİ UŞAK’IN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAKpost_views_covwr Görüntüleme

kategorisinde, 03 Aralık 2015 - 12:13 tarihinde yayınlandı

gogem_goleti_cazibe_merkezi_oluyor_h2359

Göğem Göleti için hazırlanan rekreasyon planı İl Genel meclisi üyelerine sunuldu. Göğem Göleti çevresine yapılan; bungolov evler, seyir terası, motor iskelesi, balık tutulacak yerleri, piknik alanı, plajı ve yüzme havuzu ile Uşak’lının yeni cazibe merkezi olması planlanıyor.

İl Genel Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumunda Göğem Göleti çevresine yapılması planlanan rekreasyon planı İl Genel Meclisi üyelerine sunuldu. İl Özel İdaresi Plan Proje Şube Müdürlüğünde görevli Mimar Tuğba Gökçe, üyelere gölet çevresinde yapılması planlanan proje hakkında bilgi verdi. Projenin, 2016 yılı içerisinde maliye hesaplarının yapılarak, uygulamaya geçmesi bekleniyor.

AT ÇİFTLİĞİ VE YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU OLACAK

Mimar Tuğba Gökçe, Göğem Göleti için hazırladıkları rekreasyon planı hakkında meclis üyelerine şu sunumu yaptı:

“Göğem Göleti için hazırladığımız rekreasyon planı, Uşak halkı için tam bir eğlence, spor ve yaşam merkezi olacak. Planımız, Göğem Göleti çevresinde 7 kilometrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Gölet çevresini cazibe merkezi yapmak için şunları planladık:

–       Bungolov evler, seyir terası, motor iskelesi, kır kahvesi

–       Piknik alanı, çay bahçesi, gezinti yerleri

–       Plaj, yüzme havuzu, çay bahçesi

–       Balık tutma alanları, çadır kampı

–       At çiftliği, mini hayvanat bahçesi

–       Restoran, ışıklı su gösterisi

–       Hobi bahçesi

–       Kır düğün salonu yazlık sinema

–       Barbekü ve piknik masalı ahşap kamelyalar

–       Ahşap at padokları ve açık manej

–       Bisiklet yolu –taşıt yolu ve otoparklar.”

CHP Grup Başkanvekili Nadi Sancar, projenin çok güzel olduğunu, ancak projede yürüyüş yolu görmediğini, yayaların spor yapması için yürüyüş parkurları da eklenmesini istedi.

MHP Grup Başkanvekili İbrahim Cevher ise, bu projenin hayata geçmesinin çok zor olduğu yönünde görüş bildirdi. Yine MHP Banaz üyesi Kürşat Acar ise, engellilerin de balık tutabilmesi için iskeleler üzerinde özel yer yapılmasını, olta balıkçılığı için ayrılan gölet içerisindeki 500 metrelik alanın yetersiz olduğunu belirterek, bu konuda ortaklaşa çalışma yapabileceklerini belirtti.

VİLLALAR PLAN DIŞINDA KALDI

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar’da bundan 25 yıl önce Uşak’ın ilk göl manzaralı villaları Göğem Göleti kenarında kurulmuştu. Sonra bunlar yasa dışı diye yıkılmak istendi. Uzun bir hukuk mücadelesinden sonra bu villalar yasal statüye kavuştu. İl özel İdaresi tarafından hazırlanan ve size sunulan bu rekreasyon planı, bu villaları kapsamıyor. Villalar olduğu gibi kalacak” bilgisini verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER