UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,7235
EURO
6,3481
ALTIN
276,24
BIST100
95.522

GURBETTEKİ TÜRK SİYASETÇİ DESTEK BEKLİYOR936 Görüntüleme

kategorisinde, 18 Nisan 2019 - 18:24 tarihinde yayınlandı

Almanya’nın Bad Kreuznach şehrinde yaşayan aslen Uşak Banaz Yazıtepe Köyünden olan Ahmet Daşlı, 26 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak  yerel seçimleri için Belediye Meclisi Üyeliğine aday oldu.

Gurbetçi Siyasetçi olmanın bazı zorluklarının olduğunu belirten Ahmet Daşlı, herşeye rağmen kendisini Alman siyaset arenası için şanslı görüyor.

Ahmet Daşlı, Bizler burada yaşıyoruz, bu ülkenin politikaları ile meşgul olmalıyız. Partilerin Türkiye’ye yönelik politikaları ortada. Burada çok sorunlarımız var, aday olmamın sebebi de sorunların çözülmemesi. Bad Kreuznach halkı güzel işlere layık, bunu içinde hiçbir ayrım yapmadan elimden geleni yapacağım dedi.

Bu yola yalnız çıkmadım, beni destekleyenler var.

Zaten bir bölümünün imzasıyla adaylığım resmiyet kazandı diyen Ahmet Daşlı, yıllardır Kimya Mühendisi olarak çalışıyorum, buradan bir çevrem var. Türk STK’lar ile sürekli bir aradayız. Yani bütün bu saydıklarımla, azımsanmayacak bir desteğe sahip olduğumu düşünüyorum, sözleriyle iddialı olduğu gösterdi.

Ahmet Daşlı, önümüzde ki günlerde seçmene yönelik seçim çalışmalarına başlayacağını belirtti

Uzun yıllardır Almanya’da yaşayan Gurbetçi Ahmet Daşlı, sosyal medya hesabından bir açıklama yazarak bulunduğu bölgedeki Türk’lerden ve hemşerilerinden kendisi için destek istedi.

Gurbetçi Mühendis Ahmet Daşlı yaptığı açıklamasında:

Sevgili Dostlar,

Adım Ahmet Dasli, 53 yaşında ve kimya mühendisiyim.

Almanya’ya 60’lı yıllarda gelen göçmen işçi ailesinin 6. çocuğuyum.

Almanya’ya 16 yaşında geldim, eğitimini burada tamamladım ve Boehringer İngelheim Firmasında 24 yıldan beri eğitmen olarak çalışmaktayım, evli ve 3 çocuk babasıyım.

26 Mayıs 2019 pazar günü yaşadığımız BAD KREUZNACH şehrimizde yerel seçimler yapılacaktır.

Bu seçimler de artık zamanın geldiğini ve Türkiye kökenli insanlarımızın büyük bir potansiyel oluşturduğu halde, hiçbir yerel mecliste yeterince temsil edilmediğini düşünerek, hem şehir meclisi “Stadtrat” hemde il meclisi “Kreistag” için SPD partisinden adaylığımı koymuş bulunmaktayım.

Bu seçimlerde sizlerin desteği olmadan başarılı olamayacağımdan dolayı, sizden ricam seçime katılmanız ve oylarınızla bana destek olmanız.

Seçim sistemi ve listeler hakkında yakın zamanda sizi bilgilendireceğim.

Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

Tabiki destek mesajlarınızı da bekliyorum dedi.

 

 

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER