UŞAK 3°C
Kar Yağışlı

GÜVENLİ SEYAHAT İÇİN; TRAFİK KURALLARINA RİAYET EDELİM !!!post_views_covni Görüntüleme

kategorisinde, 25 Şubat 2015 - 21:00 tarihinde yayınlandı
kural trfk
Kış mevsiminin etkisinin azaldığı, yaklaşan ilkbahar nedeniyle yağışlı bir döneme gireceğimiz göz önünde tutularak; İl merkezimiz ve Sivaslı ilçemiz arası yol güzergahında devam etmekte olan duble yol yapımı çalışması nedeni ile yolun bazı bölümlerinde iki yönlü olarak trafik akışı kesintisiz devam etmektedir. Geçmiş yıllardaki kaza verilerimiz incelendiğinde 2013-2014 yılları ve 20 Şubat 2015 tarihine kadar (1) ölümlü, (65) yaralamalı ve (26) maddi hasarlı toplam 92 trafik kazası meydana gelmiştir.
    Trafik kazalarının % 46’sı aşırı hız, % 17’si hatalı sollama ve yakın takip sebebiyle meydana gelmiştir. Sivaslı ilçemiz güzergahını kullanacak sürücülerimizin özellikle yol yapım çalışması olan bölümlerde araçlarının hızlarını hava ve yol durumuna göre ayarlamaları, trafik işaretlemelerine önemle uymaları; sürücülerimizin can ve mal güvenliği için azami önem taşımaktadır.
Uşak İl Emniyet Müdürlüğünün; İnsan hayatının korunması ve maddi kayıpların azaltılması için özverili çalışmaları gece-gündüz demeden kesintisiz ve artarak devam edecektir.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER