UŞAK 15°C
Az Bulutlu

HASTALARIMIZLA MUTLUYUZ HASTALARIMIZLA MUTLUYUZpost_views_couyw Görüntüleme

kategorisinde, 16 Ekim 2015 - 9:45 tarihinde yayınlandı

Z

Sağlık Bakanlığının sağlıkta dönüşüm programı ile verimli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunma amacına yönelik olarak sağlık hizmeti sonrası hastalara illerde sağlık hizmetinin sunum kalitesini artırmak ve hastaların talep ve önerilerini, değerlendirmek ve moral desteği sağlamak amacıyla başlatılan ev ziyaretleri devam ediyor.

 

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Uşak, Banaz, Sivaslı, Eşme ilçe devlet hastanelerinin yöneticileri ve ekipleri her hafta hastanelerinde tedavi sonrası taburcu olan hastaları evlerinde ziyaret ederek, onlarla görüşme imkanı buluyorlar.

            Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde tüm hastane yöneticileri uygulamaya destek oldular. Her hafta servislerde tedavi gören ve taburcu olan bir kaç hastanın evine konuk olan yöneticiler hastaların ve yakınlarının talep ve önerilerini, uygulamada yaşanan aksaklıkları belirleyip çözümü için ortak çalışma yaparak, tedavi ve sonrası sunulan hizmeti alan hastalar ile birlikte değerlendirme ve iyileştirme imkanı buluyorlar. Hastane idarecileri bu uygulamanın kendileri için çok iyi bir geri bildirim olduğunu, bizler ve hastalarımız açısından moral ve motivasyon artırdığını belirterek bu uygulamaya hastanelerinde devam edeceklerini ifade ettiler.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın ATLI başlatılan uygulamaya yönelik açıklamasında; ’ Hasta ziyareti; hastanın hâl ve hatırını sormak, gönlünü almak ve gücü yettiğince ihtiyacını karşılamak demektir. İnancımız gereği onları sadece iyi gün dostu olmaya değil, aynı zamanda kötü gün dostu da olmaya teşvik etmiştir. Biz de bu düstur ile hastalarımızı evlerinde ziyaret ediyor hem de hastanelerimizde sunulan sağlık hizmetinin işleyişi hakkında tecrübe ettikleri olumlu ya da olumsuz izlenimlerini alarak, hastanelerimizdeki hizmetlerimizin iyileştirmesine ve planlamalarımıza yansıtmaya çalışıyoruz. En iyi gözlemcinin bizzat hizmeti alan kişiler olduğunu düşünüyoruz. Bu uygulamamızı sınırlı bırakmayıp ekipler oluşturarak devamlılığını sağlamak için çalışacağız. Hedefimiz merkezinde insan olan herkese eşit ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmaktır. Evlerine gittiğimiz aileleri sağlık hizmetinin sunumu sürecinin içine nebze katarak farkındalığı artırmayı ve halkımızla daha çok kaynaşmayı ve iç içe bir yönetim biçimi geliştirmeyi hedefliyoruz. Hastanelerimizden tedavi hizmeti alan tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.’’ dedi. Ayrıca bu hizmetlerin sunulmasına verilen katkıdan dolayı tüm ekibine teşekkür etti.

Tedavinin ardından taburcu olup hastane yöneticilerini evlerinde konuk eden hastalar ise uygulamadan ve gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını büyük moral bulduklarını belirterek yöneticilere teşekkür ettiler.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER