UŞAK 0°C
Kar Yağışlı

HAZİM SESLİ İÇİN MAHKEME KARARINI VERDİpost_views_covel Görüntüleme

kategorisinde, 22 Ekim 2015 - 18:18 tarihinde yayınlandı

ZA

Uşak’ta “Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik başlatılan operasyon kapsamında dün gece İstanbul’da yakalanarak Uşak’a getirilen İşadamı Hazim Sesli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uşak’ta Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla “Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik geçen hafta Çarşamba günü başlatılan operasyon kapsamında hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartılan ve ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ olarak nitelendirilen yapının ‘Türkiye İmamı’nın yardımcısı olduğu iddia edilen iş adamı Hazim Sesli, dün gece geç saatlerde İstanbul’da Bahçelievler’de bir akrabasının evinde yakalanarak Uşak’a getirildi. Sabah erken saatlerde Uşak’a getirilen sesli sağlık kontrolünün ardından KOM Şubeye götürülerek ifadesi alındı.

Sesli Uşak Adliyesi’ne getirilerek önce savcı tarafından sorgulandı ve nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.Nöbetçi Sulh Ceza mahkemesi Hazim sesli’nin tutuklanmasına karar verdi.
2011 yılı genel seçimlerinde AK Parti Uşak’tan 3. sıra milletvekili adayı gösterilen iş adamı Hazim Sesli’nin, aynı zamanda ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ ilan edilen yapılanmanın Türkiye’deki önemli isimlerinden biri olduğu da öne sürülürken, bu yapılanmanın ‘Türkiye İmamı yardımcısı’ olduğu da iddia ediliyor.
Hazim Sesli’nin yakınlarını ve çalışanlarını gözyaşına boğdu.

Nereden Nereye .. Hazim Sesli 2011 Seçimlerinde AK Partiden Uşak Milletvekili adayı olmuştu.
3. Sırada yer alan Hazim Sesli milletvekili seçilemedi ama Ak Partinin oylarını önemli ölçüde artırmayı başarmıştı.
Ozaman Başbakan olan Tayyip Erdoğan ile resimlerini kullan Hazim Sesli broşürde Hedef 2023 diyordu ama yollar 17- 25 Aralık operasyonlarında ayrıldı. Recep tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olurken Hazim Sesli ise bu gün Cezaevine gönderildi. Cemaat AK Parti kavgası bakalım nereye kadaar gidecek.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER