UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

HDP EŞ GENEL BAŞKANI FİGEN YÜKSEKDAĞ UŞAK TA HALKA SESLENDİpost_views_covee Görüntüleme

kategorisinde, 14 Mayıs 2015 - 22:34 tarihinde yayınlandı

fff

Halkların Demokratik Partisi nin Uşak’ta düzenlediği mitinge katılan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin milletvekili adaylarının seçim çalışması yapmalarına engel olunmaya çalışıldığını ve seçim bürolarına saldırılar yapıldığını iddia etti.

Hükümetin seçim güvenliğini sağlamakla sorumlu olduğunu ifade eden Figen Yüksekdağ, “Milletvekili adaylarımız özellikle batı illerinde seçim çalışması yapmakta zorlanıyorlar. Bizler bize saldıran yüreksizler sürüsüne teslim olmayacağız bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Türkiye genelinde HDP nin 56 seçim bürosuna saldırı yapıldığını ve  saldırıların planlı olarak yapıldığı iddiasında bulunan Yüksekdağ, saldırıları görmezden gelindiğini söyledi.

Uşak ta yapılan mitingde HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, şöyle konuştu:

 

HDP, AK Parti’nin kabusu, Türkiye halklarının yeni yaşam rüyasıdır. Ne yaparsanız yapın biz HDP olarak 7 Haziran genel seçimlerinde barajı aşacağız ve Darbe yasalarından beslenen AKP’nin seçim barajını yıkacağız. Bizi buradan söküp atamayacaksınız, bizleri yaşadığımız yerlerde asla ve asla mültecilere benzetemeyeceksiniz. Bizler bu ülkenin gerçek sahipleriyiz, bu ülkede büyük insanlık yaşıyorsa eğer, hala biz yaşıyoruz diyedir.Ülkenin her yerinde bu büyük insanlığı asla geriye götüremeyeceksiniz. Bize Türkiye’nin belli bölgelerini yasaklamaya çalışanlar karanlıklar içerisinde sizler boğulacaksınız” dedi. 

Figen Yüksekdağ, Miting Konuşmasından sonra partililerle kısa sohbet etti ve daha sonra Uşak tan ayrıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER