UŞAK 8°C
Sisli

HDP GERGİNLİĞİpost_views_couvf Görüntüleme

kategorisinde, 02 Mayıs 2015 - 9:11 tarihinde yayınlandı

kuruçay

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları ,Uşak’ta sessiz ve sakin bir şekilde yapıldı.Ancak provakatörler,huzur ortamını bozmak için planlarını uygulamaya geçirip ,ortalığı karıştırdılar.

Öğlen sıralarında Belediye binası önünde işçiler, çeşitli sendika, parti ve sivil toplum kuruluşu üyeleri bir araya geldi. Toplanan grup, sloganlar ve pankartlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na yürüdü. Yapılan konuşmanın ardından ,türkülerle halaylarla ,yaklaşık iki saat süren etkinliğin ardından gurup olaysız dağıldı.

Ancak ne olduysa bundan sonra oldu. HDP binası önünde,HDP’li bir grup ile bozkurt işaretleri yapan başka bir grup arasında gerginlik çıktı.Polis olaylara müdahale etti.Gurup olay yerinde bulanan MHP Milletvekili Adayı Gökhan Özoğul’u dinlemedi. Özoğul olayı yatıştırmak için çaba sarf etse de başarılı olamadı.

Gerginliğin artması üzerine bölgeye çevik kuvvet ile resmi ve sivil polis ekipleri sevk edildi. İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, olay yerine sonradan gelen MHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Muharrem Karaçay ile görüştü. Herhangi bir tatsız olayın yaşanmaması için grubun dağılmasını istedi. Karaçay’ın konuşmasının ardından grup, HDP parti binasının önünden ayrıldı.

Valisi Seddar Yavuz, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’den olaylar hakkında bilgi aldı.

Olayla ilgili HDP’li olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı. Karşı gruptan da başına şişe isabet eden 1 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Polisler HDP binasının bulunduğu sokağın girişlerini kapatarak binayı koruma altına aldılar.Sokaktan geçişe kontrollü izin veriliyor.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER