UŞAK 17°C
Az Bulutlu

HEM BAŞ HEKİM HEMDE GÖNÜLLÜ CERRAHpost_views_covxh Görüntüleme

kategorisinde, 17 Şubat 2016 - 1:06 tarihinde yayınlandı

ATŞLI

Eşme ve çevre ilçelerden gelen hastalara hizmet veren Eşme Devlet Hastanesi, daha iyi koşullarda hizmet vermek adına her geçen gün büyümeye devam ediyor.
Geçen ay Başhekim olarak ataması yapılan Op. Dr. Şeref Dokcu, aynı zamanda hastanede Genel cerrahi uzmanı olarak ameliyatlarla hastalara hizmet vermeye başladı. Ocak ayından itibaren Eşme Devlet Hastanesinde 14 büyük ameliyat, 42 orta ameliyat, 22 küçük ameliyat olmak üzere toplam 88 ameliyat yaparak hem başhekimlik yapmakta hem de gönüllü cerrahi hizmetini hastalara sunmaktadır.
Başhekim Dokcu göreve başladığı dönemden bugüne kadar geçen süreyi ve hastaneye verilen hizmetler hakkında bilgi verdi. Dokcu “Eşme Devlet Hastanesinde bir aydır hizmet vermekteyim. Acil pratisyenlerimiz, aile hekimimiz, bu hafta göreve başlayan dahiliye ve Kadın doğum uzmanımız, diğer taraftan Uşak Devlet Hastanesinden Genel Sekreterliğimiz tarafından geçici olarak görevlendirilen anestezi uzmanımız ile sağlık hizmetini sunmaktayız. Halkımızın hak ettiği sağlık hizmetlerini eksiksiz sunma noktasında gereken hassasiyeti gösterdiğimizin bilinmesini istiyoruz. Eşme halkının hastanemize gösterdiği ilgi bizleri mutlu etmektedir. Hastanemizde görev yapan tüm personelimiz özveriyle çalışıyor, hepsine teşekkür ediyorum”dedi
Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastanelerie ataması yapılan uzman doktorların sayesinde, il genelinde kamu hastanelerinde hasta ve çalışan hekim açısından büyük oranda rahatlama olacağını ifade eden Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Genel Sekreteri Dr. Yalçın Atlı ataması yapılan hekimler ile ilgili şöyle açıklamada bulundu.
Son dönemde birlik genelinde hekimlerimize ilaveten Uşak Devlet Hastanesine 1 Biyokimya, 1 Mikrobiyoloji, 1 Göz Uzmanı ile 2 tane pratisyen tabip; Banaz Devlet Hastanesine Genel Cerrahi, Anestezi Uzmanı ve Diş tabibi; Diğer taraftan Eşme Devlet Hastanesine Genel Cerrahi Dahiliye bir Kadın Doğum Uzmanı; Sivaslı Devlet Hastanesine 1 Diş tabibi; Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezine Ağız ve çene cerrahi uzmanı atandı. 67 Dönem DHY Kurasında Uşak Devlet Hastanesine ihtiyaç olan hekim branşlarında ek isteklerde bulunuldu.
Ayrıca yeni yapılan Banaz ve Eşme hastanelerinde otel konforunda sağlık hizmeti konseptini benimsiyoruz. Odalar 1 ya da 2 kişilik olacak. İçinde banyo, tuvalet, TV, buzdolabı, refakatçi koltuğu yer alacak. Hasta ve yakınının konforu en üst düzeyde sağlanacak. Bu düzenlemelerle tüm yataklar nitelikli hale gelecek. Sadece hasta odaları değil; ameliyathaneler, hasta bekleme odaları, poliklinikler ve diğer bölümler daha modern bir kimliğe bürünecek. Bu sayede hasta konforu ve memnuniyeti de artırılacaktır.
Halkımızın hak ettiği sağlık hizmetlerini eksiksiz sunma noktasında gereken hassasiyeti gösterdiğimizin bilinmesini istiyoruz. Halkımızın hastanelerimize ilgisi ve memnuniyeti yüksek dolasıyla bizlerden beklentiyi de artıyor. Yöneticiler olarak bizler insan kaynakları, mali kaynaklar daha verimli, teknolojik cihazlar da daha planlı ve yerinde kullanılarak Birliğin bünyesindeki 5 hastanenin tıbbi cihaz, laboratuvar, radyoloji ve görüntüleme benzeri ihtiyaçlarını daha üst bir çatıdan değerlendirerek karşılamaya çalışıyoruz.
Uşak halkına layık olduğu modern ve kaliteli hizmeti verebilmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz, dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER