UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

HEMŞEHRİLERİMİZ BİZE DEĞİL BİZ HEMŞEHRİLERİMİZE GİDİYORUZpost_views_couwv Görüntüleme

kategorisinde, 22 Aralık 2015 - 13:24 tarihinde yayınlandı

IMG_217F5C-AE0EC0-CF2EB5-EDE1CB-F0D36C-7CB66B

Hemşehrilerimiz Bize Değil, Biz Hemşehrilerimize Gidiyoruz

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Belediye bünyesinde Halkla İlişkiler Birimini kurduklarını anlatırken, “Birimimiz halkımızla sürekli iç içe olacak ve kentimizin sorunlarının çözülmesinde aktif rol oynayacak” dedi.

Uşak Belediyesi ortak aklın tam manasıyla işlemesi adına çalışmalarına devam ediyor. Kentin yaşayanlarıyla birlikte kentin yönetimini kendine şiar edinen Belediye, kurulan Halkla İlişkiler Birimiyle ortak akıl çalışmasını daha kurumsal bir duruma getirdi. Kısa sürede vatandaşları evlerinde ziyaret eden, sokaklarda halk ile iç içe olan ve yönetimle Uşak’ta yaşayanlar arasında bağ oluşturan Halkla İlişkiler Birimi son olarak mübarek Mevlid Kandili nedeniyle Uşaklılara karanfil ve kandil simidi dağıttı.

Ortak akıl çalışmalarına kurumsal bakış

Birimin çalışmaları ve işleyişiyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Hemşehrilerimiz bizim ayağımıza değil, biz hemşehrilerimizin ayağına gidiyoruz” ifadesini kullandı. Cahan, “İlimizde ortak akıl ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yönetim anlayışımızda ‘Biz yaptık oldu’ mantığı yerine birlikte yönetimi kendimize yol edindik. Bu nedenle sürekli hemşehrilerimizle beraber olduk, onların dertlerini ve sorunlarını bizzat dinledik. Ortak akıl çalışmalarını daha da kurumsal bir havada gerçekleştirmek için Halkla İlişkiler Birimini kurduk. Birimimiz kısa sürede güzel çalışmalar yaptı. Aileleri sürekli ziyaret eden ekiplerimiz,  sokaklarda da ilimize ait beklentiler ile ilgili nabız yokladılar. Son olarak Mevlid Kandili hasebiyle kandil simidi ve karanfil dağıtarak hemşehrilerimizle manevi havayı birlikte tattılar” dedi.

Çalışmalar devam edecek

Birimin çalışmalarına ara vermeden devam edeceğini vurgulayan Cahan, “Birimimiz hassasiyetle vatandaşlarımızla diyalog halinde olmayı sürdürecek. Görülen sorun ve aksaklıkların anında çözülmesinde etkin rol oynayacak. Ayrıca dar gelirli vatandaşlarımıza daha kolay ulaşabilmemiz için etkin bir rol üstlenecek” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER