UŞAK 15°C
Az Bulutlu

HERŞEYE RAĞMEN GÜLÜMSE HAYATA559 Görüntüleme

kategorisinde, 07 Şubat 2017 - 22:47 tarihinde yayınlandı

FB_IMG_1486507466690
ONKOLOJİ KLİNİĞİNDE’’ HERŞEYE RAĞMEN GÜLÜMSE HAYATA’’ ETKİNLİĞİ

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliğine bağlı Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Merkezinde kanser tedavisi gören hastalar, 4 Şubat ayı Dünya Kanser Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte ney dinletisi ile moral buldu.
Onkoloji Servisi’nde gerçekleştirilen etkinlikliğe, Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Yalçın Atlı, Hastane Başhekimi Abdurrahman Yıldız, Onkoloji Uzmanı Dr. Utku Dönem Dilli, doktorlar, hastane çalışanları ve bölümde tedavi gören hastalar katıldı. Aynı anda kemoterapi tedavileri devam eden hastaların bir kısmı Neyzen seslendirdiği parçalarla hoş vakit geçirdi. Uşak KHB Genel sekreteri Uz. Dr. Yalçın Atlı, Onkoloji bölümünde tedavi gören hastaları sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
Onkoloji Uzmanı Dr. Utku Dönem Dilli; Kanser dünyada 2. ölüm sebebidir. Kanserden koruyucu önlemlerin alınması ve erken tanı çok önemlidir. Sigara içilmesinin azaltılmasına yönelik kampanyalar düzenlenmeli spor hayatımızın içine girebilmelidir. Erken tanı kanserde hayat kurtarıcıdır.

Halkımızın tarama programlarını yaptırmaları için KETEM birimine başvurmaları önemlidir. Tanı sonrası uygun cerrahi ardından kemoterapi verilmesi gerekebilmektedir. Kanserle mücadele zaman ve çok ciddi paralar harcanıyor.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kemoterapi yüksek standartlarda hastalarımıza verilebilmektedir. Kendi ilinde onkoloji kliniğinde Modern ve Aseptik koşullarda ilaç hazırlama ünitesi ile kanser tedavisine erişim yüksek standartlarda sağlanmıştır. Ayrıca son dönem bakım hastaları için yüksek standartlarda palyatif servisi mevcut olup hasta ve yakınları sosyolojik ve psikolojik olarak desteklenmektedir.
Hastalığın medikal tedavisi yanında psikolojik destek gerektirmekte olup hastalarımızın asla ümitsizliğe kapılmaması her evrede onkoloji kliniği olarak yanlarında olduğumuzu her şeye rağmen hayata gülümsemelerini diliyorum.dedi.
Uşak Devlet hastanesi Onkoloji Servisinde kemoterapi alan ve diğer tedavileri gören hastalarda bu etkinlik karşısında çok mutlu olduklarını ifade ederek Uşak KHB Genel sekreteri Uz. Dr. Yalçın Atlı’ya ve çalışanlara teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.
Düzenlenen etkinliğe katılan Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz..Dr.Yalçın Atlı kanser hastalığıyla ilgili farkındalığı arttırmak, erken tanı ve tedavi konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla Türkiye’de ve dünyada çeşitli etkinliklerin yapıldığını kaydetti. Kanserin önemine değinerek, kanserin toplumumuzda giderek artan ciddi bir problem olduğunu söyledi.

Kanserin kalp ve damar hastalıklarından sonra 2. sırada yer aldığını, kanserin ülke ekonomisinde çok ciddi maliyetlere neden olduğunu söyledi.
Hastanemizde tıbbı onkoloji kliniği olarak hizmet vermeye başladığımız günden itibaren yeni tanı konulmuş, daha önce tedavi almamış hastalarında başka bir onkoloji merkezine gitmeden kemoterapi tedavi planları yapılarak uygulanmaya geçilmiştir. Merkezimizde hizmet alan tüm halkımızın başka illere gitmeden burada tedavi olmaları onları maddi ve manevi külfetten kurtarmıştır.

3 yıldır hizmet veren onkoloji ünitemiz, Uşak’ta kanser hastalıklarının önüne geçmek ve kansere yakalanmış hastaları tedavi etmek için hizmet veriyor. Artık hastanemizin kemoterapi ,palyatif merkezi bölge illerine de hizmet verir hale geldik. Bundan sonra da hizmet vermeye devam edecektir.

Hastanemizde günlük ortalama 20 kişiye kemoterapi uygulanıyor. Bu gün de tedavi gören misafirlerimi ve yakınlarına moral olsun diye böyle bir etkinlik düzenlendik. Kanser sadece bu hastalığa yakalanan bireyi değil, tüm ailesini ve yakınlarını derinden etkileyen bir durum olarak değerlendirilmeli ve ona göre mücadele yaklaşımı gerçekleştirilmelidir diye konuştu.

Klinikte özveri ile hizmet veren tüm ekibimi kutluyorum. Katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

İnşallah ekibimizle halkımıza güzel hizmetler sunmak için gayret etmeye devam edeceğiz. Hastalarımıza da acil şifalar diliyorum dedi.
Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar,Kanser Şubesi ve Kanser Savaş Derneği tarafında Kemoterapi servisinde tedavi gören kanser hastalarına moral ziyareti gerçekleştirildi.

FB_IMG_1486507458778FB_IMG_1486507444252

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER