UŞAK 27°C
Az Bulutlu

HIZ TUTKUSU ÖLÜME GÖTÜRÜYORDUpost_views_covdy Görüntüleme

kategorisinde, 01 Şubat 2015 - 21:11 tarihinde yayınlandı

mot

Uşak’ta özellikle hafta sonu sürat motoru tutkunları hem kendi, hem de trafikte seyredenlerin canlarını hiçe sayarak tehlikeli motor sürüşlerine devam ediyor.
Sıkça rastlanan sürat motoru kazalarına bugün bir yenisi daha eklendi. Bugünkü kazada can kaybı yaşanmazken yürekler yine ağza geldi. Edinilen bilgiye göre Uşak İzmir karayolu üzerinde bulunan Kula rampaları olarak bilinen Yenişehir köyü mevkiinde sürat motoru tutkunlarının motorlarını yatırarak dönüş yaptıkları virajlı bölgede bir kaza meydana geldi. İzmir yönünden Uşak yönüne doğru seyreden 64 DT 004 plaklı sürat motorunu kullanan Yıldırım E. Hızlı şekilde ilerlerken motorun hakimiyetini kaybedip, sürüklenerek yağmur toplama kanalına uçtu. Sürücü üzerindeki koruyucu kıyafetlerin etkisi ile kazayı hafif yaralı olarak atlatırken, tedavi amaçlı olarak özel bir hastaneye kaldırıldı.
Olayla ilgili olarak emniyet yetkilileri, özellikle hafta sonları sürat motoru tutkunlarının bu virajlı bölgeye gelerek motorlarıyla tehlikeli şekilde sürüşlerde bulunduklarını, alınan önlemlere rağmen kendi canlarını ve yolda seyreden diğer sürücülerin canların hiçe sayarak bu tutumlarına devam ettiklerini belirtirken, bu tür tehlikeli sürüş yapan motorları gören vatandaşların 155 ekiplerine ihbarda bulunmalarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:uşakport

YORUM YAZBENZER HABERLER