UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

İBRAHİM YILDIRIM: UŞAK’I İLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ359 Görüntüleme

kategorisinde, 28 Mart 2019 - 9:18 tarihinde yayınlandı

Yerel seçimler yaklaşırken ilçelerde de hareketlilik başladı. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Uşak Belediye Başkan Adayı İbrahim Yıldırım Uşak halkını ve esnafları ziyaret ederek seçim projelerini vatandaşa anlattı.

Uşak halkının tecevvühünü kazanan BTP adayı İbrahim Yıldırım yaptığı açıklamada; “Biz Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli ile Uşak’ı yönetmeye, milli devlet sosyal devlet projeleriyle siz kıymetli hemşerilerimize hizmet etmeye talibiz” dedi.

“ÖĞRENCİLERE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK”

“Bizim belediyecilik anlayışımız insan merkezli olacak” diyen Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:
Genel Başkanımız Prof.Dr.Haydar Baş Bey’in Milli Ekonomi Modeli ile Uşak ilimizi ranttan kurtarıp Türkiye’ye ve Dünya’ya örnek bir il haline getireceğiz. Bunun dışında öğrencilere ulaşımı ücretsiz yapacağız ayrıca onlara burs da vereceğiz. Gençlerimize iş ve aş vereceğiz, onların nişanlarını düğünlerini biz yapacağız düğün sünnet merasimleri için ücretsiz salon hizmeti vereceğiz. Belediye olarak insanımızın her zaman yanında olacağız. Milli ve Dini Bayramlarımızı hep birlikte coşku ile kutlayacağız.

 “UŞAK’I İLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Yapacağımız kültür merkezleri ve konferans salonları ile Uşak’ımızı ilim ve kültür merkezi haline getirmek istiyoruz. Örneğin halkımıza buradan Ehlibeyt’in tertemiz hayatı ve faziletleri anlatılacak. Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatacağız. Milli ve dini kahramanlarımızı anlatacağız ve halkımızın kendi kültürünü en güzel biçimde öğrenmesini sağlayacağız.

“GENÇLERİMİZİ UNUTMADIK!”

Şehrimizde eğitim gören üniversite öğrencilerimizin barınma, yeme ve içme sorunlarını da çözeceğiz. Onlara burs vereceğiz Yine gençlerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerine destek vereceğiz. Eksik olan tesisler en kısa sürede tamamlanıp gençlerimizin istifadesine sunulacak. Projelerimiz arasında yüzme havuzları, spor merkezleri var ve bunlar ücretsiz olacak.

“ÇİFTÇİLERİMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi ile elektrik üretilecek bununla beraber çiftçimize bedava elektrik verilecek. Üretici kooperatifleri aracılığıyla üreticilerin destekleneceğini de belirten Yıldırım,  “Hiçbir üreticinin malı ziyan olmayacak. Esnaf ve sanayicinin yüzünün gülmesi köylünün yüzünün gülmesine bağlıdır. Hayvancılık desteklenecek, büyük ve küçükbaş üretimi, seracılık, süt üretimi, Üzüm, üretimi il ekonomisine yeniden umut olacak. Bu ürünler ile ilgili tesisler yapılacak. Girişimci bir yapıya sahip olan insanımızın önü açılacak. Bu konuda Belediye olarak her konuda destek verilecek ayrıca el sanatları kursları açılacak. Biz bu işin ehliyiz, Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in Milli Ekonomi Modeli bizim rehberimiz olacak” dedi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER