UŞAK 17°C
Gök Gürültülü
Son Dakika Haberler
  • 16:48

İHH’YA DOKUNMApost_views_covhk Görüntüleme

kategorisinde, 17 Aralık 2015 - 18:32 tarihinde yayınlandı
aq2
Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde, Nepal’deki Müslümanlara dikkat çekmek üzere resim sergisi açarak sağ duyulu bir yaklaşım sergileyen İHH mensuplarına, bir grup öğrenci saldırmış ve saldırının ardından da insani yardım kuruluşu olarak pek çok bölgede aktif rol alan İHH’nın mensuplarına DAEŞ’ci olma suçlamasıyla adeta terörize bir eylem gerçekleştirmişlerdi.
Olayın ardından bugün Uşak Üniversitesi çarşısında bir basın açıklaması yapan Genç İHH’lı grup, saldırıyı yapanları eleştirdi. Açıklamayı grup adına Mehmet Akif Gültekin yaparken, grup “İHH’ya dokunma” yazılı bir pankart açtı.
Gültekin, yaptığı basın açıklamasında Nepal’deki Müslümanlara dikkat çekmek için düzenlenen resim sergisinde yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade etti ve saldırıya maruz kalan, İŞİD yaftasıyla suçlanan kardeşlerinin yanlarında olduklarını, İŞİD’le hiçbir bağlantılarının olmadığını aktardı.
Grup adına basın açıklaması yapan Mehmet Akif Gültekin, “Yeryüzünde an itibariyle özellikle İslam coğrafyasında çeşitli zulümler kol gezmektedir. Arakan’da, Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta yaşanan olaylar hepimizin malumudur, biz Müslüman gençler olarak kimsen gelirse gelsin dün olduğu gibi bugün de çeşitli isimler altında bu zulmün karşısında ve mazlumun yanında durmak adına çalışmalar yapıyoruz. Tamamen insani duygularla Nepal’de ki Müslüman kardeşlerimize dikkat çekmek ve onlar için farkındalık oluşturmak amacıyla açılan resim sergisine yönelik bir grup kendini bilmez arkadaşlar hadlerini aşarak stanttaki görevli bayan arkadaşlarımıza saldırmışlardır” dedi.
Gültekin faşizme karşı omuz omuza sloganıyla hareket eden grubun her olayda faşit bir tutumla davrandığını aktardığı basın açıklamasında şunları kaydetti; “Daha önce yapılan saldırılara ilaveten yapılan son saldırı Uşak Genç İHH olarak sabrımızı taşırmıştır. Öğrenci kollektifi adını veren bu gruplar ışıktan korkan yarasalar misali, başka bir fikrin ne olduğuna dahi aldırış etmeden saldırmaktadırlar. Kendileri dışında herkesi karanlık olarak değerlendiren ve üniversiteleri kendi özel mülkleri gibi görerek burada stant açtırmayacağız diyerek meydan okuyan bu faşizanca tavra karşı biz buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz”
Grup, Ali İmran Suresi 12. Ayet’inin (Kafirlere de ki; ‘Yenilecek ve cehenneme sürüleceksiniz’: Orası ne fena bir barınaktır) önce Arapça’sını sonra da mealini okuyarak sloganlar eşliğinde açıklamayı bitirdi. Grup olaysız bir şekilde dağıldı.
 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER