UŞAK 18°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

III. DÜNYA SAVAŞI VE EKONOMİK KATLİAMLAR DÖNEMİNDE TÜRKİYEpost_views_covbg Görüntüleme

kategorisinde, 22 Ocak 2016 - 8:10 tarihinde yayınlandı

BBBBBBBBBBBBBBB

III. DÜNYA SAVAŞI VE EKONOMİK KATLİAMLAR DÖNEMİNDE TÜRKİYE
Dünyayı çok büyük bir EKONOMİK KRİZ bekliyor…..
Piyasalarda petrol son yılların hatta son 14 yılın en düşük seviyesi olan rakamlara indi yani her şey petrol değilmiş değil mi….
Dünya para baronu FET ( yani ABD merkez bankası) kendi para sistemindeki oyunlarla küresel piyasaları etkilemeye devam ediyor.
Tüm borsalar dünyada % 20 ile 25 gibi büyük düşüşlerle ülke ekonmilerini batma noktalarına getirdi, sadece ülkemizde borsa % 7 ile en az deger kaybeden oldu yani demekki TÜRKİYE EKONOMİSİ O KADAR ÇÜRÜK DEGİLMİŞKİ FAZLA ETKİLENMEDİ.
20.01.2016 da aslında bir devalüasyon oldu insanların farketmediği yada idare edenlerin anlatmadığı bu devalüasyonda Avrupa ülkeleri bocaladı,, bazıları sallanır halde..
İstanbul borsası yani aslında ekonominin aynası konumundaki bizde ekonomik göstergeler aslında bizim sağlamcılığımızın ispatıdır.
Tam kapalı ekonominin böyle kaygan zamanlarda etkilenmez,, Kore modeli dışa kapalı ekonomide örneğin etkilemez… Zira içe kapalıdır, tamda ortası olan ne içe kapalı, nede tamamen açık bir ekonomik program ülkesi olan ülkemizin neden etkilenmediği araştırılmaktadır.
Petrol varili 27 dolarlara ve altına düşüyor… Bu son 14 yılda diptir.
Altın en sağlam liman olma özelliğini korurken,,,
diğer döviz ise Euro ve Dolara 3060 -ve 3380 bant ını zorluyor, yani bu dış ithalata ekonomik olarak bağımlı olan yani ham madde bazındaki ülkelerde iflasları ve şirketlerin yok olmasına sebep olacaktır.
2016 DA GLOBAL BİR KRİZ OLACAKTIR.VE HIZLI BİR ÇÖKÜŞ BAŞLAMIŞTIR. SONRASINDA İSE parelel daralmalar insanların günlük hayatlarını etkileyecektir.
Doların 3.060 tl rekor kırdığı bu noktada son da değildir…
Kara bela petrol batıracaktır…
Kızıl bela Çin de aynı şekilde tüm dünyayı etkileyip ekonomisi batacaktır…
Borsaları etkileyecek ve bazı küçük ekonomileri bitirecektir.
Finansal piyasalarda, Çin ham madde fakiridir…
Bu sorunu aşarsa Çin dünyada çok etkili hale gelecektir. Dünya Ticaret hacmini Çin in dış pazardan iç pazara yönelmesi etkileyecektir.
Küresel ekonomi ile birebir bağın olması diğer gelişmiş ülkeleri ile etkileyecek yoksa Çin ekonomisi batarsa dünya ekonomisi biter ve kendisi ile beraber bazıları nı da dibe çekecektir.

Ülkeler bırakın yıllık bazdaki büyüme oranlarını, yerinde saymaya razı iken Dünyayı 2016 nın ilk çeyreğinden sonra ekonomik kriz baş gösterecek ve ülkeleri yönetenler bu krizden çıkabilme adına savaşları tetikleyecektir.
Orta doğu kan gölü halindedir yer üstü kadar yer altı zenginlikleri ile iştah kabartan topraklar kan dökülerek KATLİAMLAR YAPARAK doğanın kuralı hikayesi ve sıkıntısı, avuntusu yaratılarak ekonomik savaşlar başlayacaktır….
Ben bir kahin degilim sadece fazla düşünen fazla araştıran bir insan olarak iddiam şudur önümüzdeki aylarda III. DÜNYA SAVAŞI ÇIKMASI ÇOK BÜYÜK İHTİMALDİR…
Saflar sonucu belirleyecektir…….
KAOS, KAN, GÖZYAŞI, ARTIK İNSANLIĞIN ORTAK NOKTASI OLACAKTIR….
KANLARIN AKMASINDAN VE ÖLÜMLERDEN KİMSE KABULLENMEYİP,,, HERKES GELECEĞİM İÇİN YAPTIM HUKUKUNA GÖRE HAKLI OLACAKTIR….. ONUN İÇİN ALLAH’A SIĞINIYORUZ… DEVAMINI VE GEREÇLERİNİ ALT YAPISI İLE BİR DAHA Kİ YAZIMIZDA OLACAKTIR..
ESEN KALIN……………….
***************ARAŞTIRMACI YAZAR-YAŞAR Yaşar Cantürk

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER