UŞAK 15°C
Az Bulutlu

İL GENEL MECLİSİNDE KADINLAR GÜNÜpost_views_covbl Görüntüleme

kategorisinde, 06 Mart 2015 - 23:27 tarihinde yayınlandı

meclis,

Uşak İl Genel Meclisi’nde, “Kadınlar Günü Kutlaması” damgasını vurdu. Meclisin tek kadın üyesi olan İlknur Ertuğrul’a meclis adına en yaşlı üye Hasan Yılmaz çiçek verirken, Başkan Mehmet Nacar da kadınların yaşamımızdaki önemini vurgulayan bir açıklama yaptı.

Uşak İl Genel Meclisi Mart Ayı 5. Oturumu Kadınlar Günü kutlamasına sahne oldu. Meclis adına tek kadın üye olan İlknur Ertuğrul’a meclisin en yaşlı üyesi sıfatıyla CHP Banaz İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Yılmaz, çiçek verdi. Ertuğrul, bu jestten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Meclisin en genç üyesi  olan MHP Banaz İlçe İl Genel Meclis Üyesi Kürşat Ceylan, Nacar’a, “Başkanım. En yaşlı üye sıfatıyla çiçekleri hep Hasan Yılmaz veriyor. Ben de en genç üyesiyim. Bu duruma itiraz ediyorum” dedi.

Başkan Nacar, “Acele etme önümüzde 23 Nisan Çocuk bayramı var. 19 Mayıs Gençlik Bayramı var. O zaman da sen verirsin” şeklinde espri yaptı. Daha sonra Nacar, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle şu açıklamayı yaptı:

“Kadınlar topluma yön verenlerdir”

Kadınlarımız; eşimiz, annemiz bazen de kızımız. Dünyanın en merhametli, en güzel ve en hassas insanları. Hayatımızın en başarılı ve anlamlı zamanlarında mutlaka bir kadın parmağı vardır. Birey olarak da toplum açısından bu gerçeğin farkına varabilmeliyiz.  Toplumun temeli aile, ailenin de en önemli unsuru annelerimiz yani kadınlardır. Kadınların eğitimi psikolojisi, dünyaya bakış açısı, hayatı algılamaları, değer yargıları, bu sebeple ayrı bir önem oluşturmaktadır. Çocuklarımızın kişiliklerinin oluşmasında ve eğitiminde ailenin özellikle de annelerin yeri çok önemlidir. Bilinçli ve gelişmiş bir toplumun inşası için; bireylerin eğitimli, ufku geniş, her alanda üretime hazır ve öncü nesiller yetiştirmek gerekir. Bu hedefe ulaşmada ilk adımı atacak kişi toplumun bütününe yön veren kadınlar, annelerdir. Onların çocuklarına dolaysı ile topluma kazandırdığı cesaret özgüven bilinç ve tüm insani değerler insanlığa yön verecek etkiye sahiptir. Özveri cefakâr ve vefakarlığın emsalsiz örneği olan kadınların, Peygamberimizin ifadesi ile “Cennet annelerin ayakları altındadır.” Bu hadis, insanlığın yavaş yavaş unutmaya başladığı davranış şeklinin nasıl olması gerektiği göstermesi açısından önemlidir. Günümüz toplumlarında kadınlarımız kutsal analık görevlerini yanı sıra toplumsal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedirler. Toplumumuzda her alanda başarının kadınların var olması ülkemizin eğitimli, bilinçli ve kalkınmış bir ülke olması için  bize güç verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle kadına yönelik şiddetin olmadığı bir dünya ümit ederek, gelecek nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirecek olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar  Günü’nü kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.”

YORUM YAZBENZER HABERLER