UŞAK 10°C
Az Bulutlu

İL ÖĞRENCİ MECLİSİNDEN BARIŞ VE KARDEŞLİK KERMESİpost_views_covhc Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mart 2016 - 22:13 tarihinde yayınlandı

B1 B2 B3 B4 B5 B7B6

Uşak Öğrenci Meclisi Başkanı Barış Sorkun, Yetim gülerse dünya güler adlı bir yardım projesi ile Barış ve Kardeşlik Kermesi düzenledi, bu yardım kermesi ile yine bir ilk’e imza attı, Barış Sorkun bu kermes ile ilgili yaptığı açıklamada; 13.Dönem Uşak İl Öğrenci Meclisi olarak yine bir örnek proje ile yine Türkiye`de ilke imza attık. Yetim gülerse dünya güler dedik, yola çıktık.

Öğrenciler olarak  “Barış ve Kardeşlik Kermesi” ni düzenledik. Sadece Gıda ürünleri satılan kermesimiz 18-19 mart olmak üzeri 2 gün sürdü. Satılan tüm ürünler öğrenciler ve velilerin el emekleri olup, yine satışta görev alanlar öğrenci oldu, 6 ilçeden de ortak yürütülen projede öğrenciler, sınıflarında topladıkları parayı bizlere ulaştırdı dedi.

18 mart tarihinde Sayın vali Ahmet Okur, Sayın Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Sayın Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve Sayın il genel meclis başkanı Mehmet Nacar’ın katılımları ile açıldı.

Vali Ahmet Okur açılış kurdelasını keserken, “Tüm öğrencilerimizi tebrik ederim, hayılrlı olsun” dedi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise “Barış kardeşim, sen ve ekibin gibi bir gençlik olduğu sürece Uşak ve ülkemiz gelişecektir. Girişimciliğin ve başarınla bizleri gururlandırıyorsun” diyerek hayırlı olsun temennileri iletti. Milli Eğitim Müdürü Sayın Bülent Şahin “Barış gerçekten çok başarılı ve idealleri olan bir öğrenci başkanı tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz”dedi.

Barış ve kardeşlik kermesine Uşak Milletvekilleri Alim Tunç ve Mehmet Altay ziyaret ederek kermese bağışta bulundular. Toplanan para Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH Vakfının ortak yürüttüğü “Her sınıfın bir yetim kardeşi var” projesine bağışlanacaktır…

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER