UŞAK 10°C
Az Bulutlu

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN OKU MESAJIpost_views_covhd Görüntüleme

kategorisinde, 23 Mart 2016 - 9:04 tarihinde yayınlandı

OKU

Uşak Turhan Akçay İlkokulu, bu yıl 52.’si kutlanan ‘Kütüphaneler Haftası’ için ilginç bir etkinliğe imza attı. Turhan Akçay ilkokulun öğrencileri program kapsamında okul bahçesinde bir araya gelerek vücutları ile yazdıkları ‘OKU’ yazısı ile toplumsal mesaj verdi.

Okuma etkinliklerine önem veren öğretmenler ve öğrenciler, kitap okumanın önemini, kitaplarla dost olmanın heyecanını ve coşkusunu tüm insanlarla paylaşmak için böyle bir etkinliğe katıldıklarını belirtti. Uşak Turhan Akçay İlkoklu öğrencileri, en güzel okumanın kütüphanelerde yapıldığı ve bu nedenle kütüphanelerin hiçbir zaman boş bırakılmamasını istedi.

Etkinliği düzenleyen Turhan Akçay İlkokulu Öğretmenlerinden Burak yavaş ise, Kütüphaneler Haftası kutlama etkinlikleri ile öğrencilerinde okuma alışkanlığı geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Öğrencilerinin kitaplardan daha çok yararlanması için zengin bir okul kütüphanesine sahip olduklarını belirten Yavaş, “Kitaplar hiç şüphesiz fertlerin ve milletlerin hayatını değiştiren, yenileştiren ve ilerlemelerini sağlayan en önemli vasıtalardan bir tanesi. Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin ve tüm insanların hizmetine sunulur. Öğrencilerimiz bu kadar büyük anlam ve öneme sahip olan kütüphanelere dikkat çekmek için bir araya gelerek toplumsal bir mesaj verdi. Kutlamada emeği geçen tüm öğrencilerime teşekkür ederim.” dedi.

Uşak Turhan Akçay İlkokulu Müdürü Abdülkadir Taner, “bu etkinliği düzenleyen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi

Okul Müdürü Taner, okumanın öneminden bahsederek, Günümüzde teknolojinin hayatımıza girmesiyle kitap okuma alışkanlığı özellikle çocuklar ve gençlerde oldukça körelmiş durumda. Bu nedenle kütüphaneler haftasını önemseyerek hergün kitap okumalıyız. Çünkü okuyan bir insanın hafızası güçlenir, yepyeni bilgiler öğrenerek kafasındaki soru işaretlerini azaltır. Bu güzel alışkanlığı kazanmalı ve kazandırmalıyız. Çünkü bu sayede daha aydınlık günler için sağlam bir adım atmış oluruz.”diyerek konuşmasına son verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER