UŞAK 15°C
Çok Bulutlu

İMAM HATİP’Lİ LERİN ÖNDER BAŞKANI UŞAK’TAYDIpost_views_covcc Görüntüleme

kategorisinde, 12 Nisan 2016 - 12:52 tarihinde yayınlandı
u5u1 u2 u3 u4
İmam Hatipliler Derneği Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu Uşak’taydı. Uşak İmam H atip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği ile bir araya gelen Önder Genel Başkan Halit Bekiroğlu, yapılması gereken ve yapılan çalışmalar hakkında Uşimder Başkanı İsmet Çambel ve dernek mensuplarıyla toplantı yaptı. Enderun erkek ve kız öğrenci yurtlarını dolaşarak incelemelerde bulunan Bekiroğlu, öğrencilerin çalışmaları ve beklentilerini dinlediği ziyaretlerde, il merkezi ve ilçelerden gelen üyelerle ve başkanlarla bir araya geldi. Genel Başkan ve dernek mensupları daha sonra Ulubey Cam Teras’ı ziyaret etti.
Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde 20.30’da başlayan etkinlik kapsamında, Uşaklılarla buluşan Halit Bekiroğlu, gençlerimizin değer olduğunu belirttiği konuşmasında, “Ne niceliği niteliğe kurban etmeliyiz, ne de niteliği niceliğe kurban etmeliyiz. İkisini de eş güdümlü bir şekilde yürütmek zorundayız. Sayımız 60 bine düştüğünde, burada bir çok ağabeyimiz var, emiim kapı kapı dolaşıp bir tane öğrenci kazanmak için gayret ettiler. Bir öğrenci için belki günlerce çaba sarf ettiler. Ama bugün değerli kardeşlerim elimizde 1 miyon 200 bin öğrenci var ve biz öğrenci beğenmiyoruz. Kiminin ahlakını beğenmiyoruz, kiminin akademik başarısını beğenmiyoruz, kiminin yeteneklerini beğenmiyoruz. Öncelikle acizane bu işle ilgilenen bir kardeşiniz olarak bu yanılgıdan biran önce kurtulmamız gerektiğini ben sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.
“Kendi dönemimize göre değil, onların dönemine göre yetiştirin”
Bütün Türkiye’yi geziyoruz, bugün burda, haftaya Hakkari’deyiz, Antep’teyiz, bütün Türkiye’yi geziyoruz. Az önce aradaşlarım bahsettiler 400’ün üzerinde derneğimiz var. Bütün bu İmamhatip derneklerimizle birlikte, bu camiaya bu davaya hizmet ediyoruz ve gençlrimizle birlikte oluyoruz. Bu gün de Uşak’ta gençlerimizle beraber olduk. emin olun gözleri ışıl ışıl, geleceği hedefleyen, ideal sahibi gençlerimiz var. Ama bu dönem farklı bir dönem. Kendi dönemimizle karşılaştırırsak yanılgıya düşmüş oluruz. Malumunuz Hz. Ali’nin çok güzel bir tavsiyesi var. ‘Kendi çocuklarınız, kendi dönemimize göre değil, onların dönemine göre yetiştirin’ diyor” ifadelerine yer verdi. Başkan Halit Bekiroğlu, çocuklarımızın at yarışındaki gibi görülmesinin ve yalnızca diploma için mücadele etmesi istememizin bir anlamı olmadığını vurguladı.
“Ahlaka, kültüre, mirasa değer veren bir nesil yetiştirmek için varız”
Programda konuşma yapan Uşak İmam Hatip Mezunları Mensupları Derneği Başkanı İsmet Çambel, yetiştirilmesi gereken nesillere dikkat çekti. Dernek Başkanı Başkan İsmet Çambel, “Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı ‘Yaradan’dan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız” ifadelerine yer verdi.
“Doğru atılan her adım, bu kutsal yürüyüşü güçlendiriyor”
Başkan İsmet Çambel, “Dini mirasını özümseyen, Bir gruba değil bir duruşa sahip olmanın haklı övüncünü yüreğinde taşıyan, aklının elleri; Vahyin yüreğinden sıkıca tutmuş olarak hak yolda yürüyen hür yürekli İmam Hatip Nesli yetişmesidir. Ufka bakıyoruz. Geleceğe ülkemizin ve gençlerimizin geleceğine dair güçlü hayaller kuruyoruz. İnsanlık ufkunu temsil eden İmam Hatip neslinin yeniden dirilişine şahitlik ediyoruz. Evet geleceğin bizim geleceğimizin, ülkemizin ve insanlığın geleceğinde bu gençlerin önemli rolü olduğunu biliyoruz. Çünkü onlar bugün insanlığın kaybettiği merhameti, adaleti, şefkati ve vicdanı temsil ediyor. Çünkü onlar o büyük ruhu, medeniyetimizin damarlarında dolaşan o büyük ruhu temsil ediyorlar.  UŞİMDER olarak işte bu yüzden heyecan ve coşku doluyuz. Uşimder Uşağımızın yüz akı olan İmam Hatip Okulları’nın gelişmesi ve güçlenmesi için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Rabbime şükürler olsun. Bu büyük hizmet, gönüllüler ordusunun ve Ümmet sevdalılarının desteği ile her geçen gün çağlar ötesine yeni haberler müjdeliyor. Kadim geçmişinden aldığı güçle, yarınlara doğru atılan her adım bu kutsal yürüyüşü güçlendiriyor” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik ve kurum müdürlerinin de katıldığı etkinlikte, Kur’an-ı Kerim ziyafeti ve sinevizyon gösterimi ile yapılan çalışmaların aktarıldığı gecede, 40 Hadiste ve Masa Tenisi Turnuvasında başarı sağlayan öğrencilere ödülleri verildi. Ney taksimi ve ebru resim sergisi ile son bulan geceye ilgi yoğundu.
kaynak:ug

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER