UŞAK 15°C
Az Bulutlu

İRAN HEYETİ: AMBARGO KALKTI İRAN’A GELİNpost_views_couym Görüntüleme

kategorisinde, 03 Nisan 2016 - 20:16 tarihinde yayınlandı

“AMBARGO KALKTI İRAN’A GELİN”

UTSO Önderliğinde İran Heyeti Uşaklı İş Adamları İle Buluştu.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) tarafından ilimize davet edilen İran İslam Cumhuriyeti Ticaret Müşaviri Hamid Zadboom “Ambargo kalktı, Uşaklı iş adamı ve Sanayicileri İran’a ortak yatırım yapmaya çağırıyoruz” dedi.

UTSO Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, Meclis Başkanı İsmail Karaman, çok sayıda tekstil, maden, gıda işletmecileri, iş adamları ve sanayici üye katıldılar.

Toplantının açış konuşmasında UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet “İran’a uygulanan ambargonun kalkması sonucu ülkemiz ve Uşak olarak İran ile ticareti nasıl artıracağımızı araştırdık. Bunun sonunda İran Ticart Müşaviri Hamid Zadboom ve heyetini davet ettik. İran ile nasıl bir ticari ilşiki kurulabileceğini şimdi anlatacaklar. Bizde önümüzdeki dönmede İran’a bir toplu ziyaret planlamaktayız.

Orada bir kardeş şehir oluşturmaya çalışacağız. Bu konuda araştırmalarımız yoğunlaşacak olup İran ile Ülkemizin tarihsel dostluğunu ticarete dönüştüreceğiz” dedi. İran İslam Cumhuriyeti Ticaret Müşaviri Hamid Zadboom ise “Bizde ticari ilişkilerimizi artırmak istiyoruz.

Bu konuda özellikle Uşak deri konusunda önemli bir merkez. Ama her konuda ticaret yapılması isteniyor. Batı ülkeleri ambargo uygularken Uşak ile biz alışveriş yapmayı planlıyoruz. Ambargo kalktı, artı rahatça bir partner bularak Uşaklı iş adamları İran ile ticaret yapabilirler. Bu konuda her türlü yardıma da hazırız” şeklinde konuştu.

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Ticaret Müşaviri Hamid Zadboom’a ziyaret anısına Kilim hediye edildi.

Daha sonra heyet ilimizdeki bazı sanayii kuruluşlarını ziyaret etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER