UŞAK 10°C
Az Bulutlu

İŞ HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK317 Görüntüleme

kategorisinde, 13 Şubat 2017 - 22:00 tarihinde yayınlandı
Vali Ahmet Okur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması hedeflerine yönelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programını kapsamında Oda ve OSB başkanlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Uşak Sanayi ve Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Vali Ahmet Okur’un yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cahan, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman, Tekstil OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, Ziraat Odası Başkanı Nafiz Mıdık ile teşvik programı ile ilgili daire müdürleri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Vali Ahmet Okur, istihdamın arttırılması ve işsizliğin azaltılması anlamın da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında istişarede bulunmak amacıyla bir araya Oda ve OSB Başkanları ile bir araya geldiklerini belirterek, “İlimizde ciddi anlamda bir sanayi potansiyeli var. Bu potansiyeli istihdamın arttırılması yönünde en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Sanayicilerimizin başlatılan teşvik programından nasıl faydalanacakları konusunda önümüzdeki haftadan itibaren hem OSB’lerde hem de diğer odalarımızda bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceğiz. Amacımız ilimizde istihdamın arttırılmasına azami orada destek vermektir” dedi.
Vali Ahmet Okur’un konuşmasının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlhan Temel, Sosyal Güvenlik İl Müdürü İbrahim Öztürk ve İl Defterdar Vekili Birsen Tokaç tarafından teşvik programı ile ilgili bilgi verildi.
 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER