UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

İSİM KARIŞIKLIĞI FENA OLDUpost_views_covbv Görüntüleme

kategorisinde, 18 Aralık 2014 - 13:36 tarihinde yayınlandı

DEMİREL

İSMAİL DEMİRELLER KARIŞTI

Cumhuriyet Gazetesi, internet sayfasının manşetinden dün Sabah yayına verdiği haberde büyük bir hataya imza attı.

Dün sabah yaşanan olayda, Cumhuriyet gazetesinin internet sayfasındaki ana manşette Selda Güneysu imzasıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanı İsmail Demirel isimli bürokratı ilgilendiren ’Bakanlıktan ahlaksız tehdit’ başlıklı bir haber geçti. Buraya kadar her şey normaldi. Fakat haberde, konuyla alakası olmayan CHP Uşak Milletvekili aday adayı, CHP eski Uşak İl Başkanı ve Mali Müşavir İsmail Demirel’in fotoğrafı yayınlandı.

Haberin yayına verilmesiyle birlikte CHP Uşak Milletvekili aday adayı İsmail Demirel’in telefonları çalmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan İsmail Demirel, sabah evden işe gitmek üzereyken arka arkaya telefonun çalmaya başladığını, kimi insanların uyarı maksatlı aradığını, kimisinin de hakaret boyutuna varan sözler söylediğini belirterek şöyle devam etti:

“Milyonlarca kişilik okuyucu kitlesi olan Cumhuriyet gazetesinin internet sayfasında benle alakası olmayan, fakat fotoğrafımın kullanıldığı bir haber yayınlanmış. Sonuçta benim şu an önemli bir sürecim var. CHP Uşak Milletvekili aday adayıyım. Bu haber de beni ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Cumhuriyet gazetesi gibi ciddi okuyucu kitlesi olan bir yayın organının böyle bir hata yapması hoş değil. Konuyla ilgili olarak gazeteyi aradım fakat resmi yolla başvuru yapmam gerektiği söylendi. Aynı haber birçok internet sitesinde de yer almış. Benim hepsine tek tek ulaşma imkanım yok. Yasal süreç başlatarak bu mağduriyetimin giderilmesi için gerekli dilekçeleri savcılığa ileteceğim”

Cumhuriyet gazetesi, yapılan hata üzerine önce haberi yayından kaldırdı, arkasından da farklı bir fotoğrafla haberi tekrar yayına verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yöneticisinden personele: Kadın-erkek ilişkilerinize dikkat edin.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkan Vekili İsmail Demirel’in fotoğrafı yerine Uşaklı İsmail Demirel’in fotoğrafı konularak servis edilen haber şöyle:

Bakanlıktan ‘ahlaksız’ tehdit: Kadın – erkeği birarada görmeyeyim

Kültür ve Turizm Bakanlığı yöneticisinden personele: Kadın-erkek ilişkilerinize dikkat edin.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkan Vekili İsmail Demirel’in 9 Aralık’ta tüm personeli toplantı salonuna çağırarak, “personele ahlak tehdidinde bulunduğu” öğrenildi. Demirel’in personele, “Herkes kadın – erkek ilişkilerine dikkat etsin. Ahlaksızlık yaparsanız, kafanızı koparırım, sizi sürerim. Kadınla erkeği bir arada görmeyeceğim” dediği belirtildi. HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel de “konuyu Meclis’te Bakan Ömer Çelik’e sorduğunu, ancak sorusuna bir yanıt alamadığını” vurgulayarak, “AKP iktidarının toplumu muhafazakârlaştırma ve din esaslı toplum yaşantısını yeniden kurmaya yönelik amaçlarına en güzel örnek” dedi.HDP’li Levent Tüzel, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, 13 Aralık’ta, Ankara’da, KESK’in gerçekleştirdiği mitinge katıldığını, miting sırasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda çalışan bir personelin kendisine, kurumun Başkanvekili İsmail Demirel’in 9 Aralık’ta tüm personelle toplantı yaptığını söylediğini kaydetti. Personelin, kendisine, “Başkanvekili yaptığı toplantıda, bize, ‘Sadece 2 dakika konuşacağım. Sizden hiçbir soru ve açıklama istemiyorum. geliyor. Şikâyet dilekçeleri… Herkes ilişkilerine dikkat etsin. Kadınlarla erkekleri bir arada görmek istemiyorum. Ahlaksız davranışlarla karşıma gelmeyin’ dedi. Söz konusu konuşmay  tirazlar oldu ancak Başkanvekili bizi dinlemeden, salondan ayrıldı” dediğini aktaran Tüzel, şunları söyledi:

“Meclis’te, Bakan Ömer Çelik’e toplantıdan bilgisi olup olmadığını, bakanlıkta odaların cinsiyete göre ayrılıp ayrılmadığını sordum. Ancak yanıt alamadım. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın daha önce

yaptığı ‘kızlı-erkekli’ açıklamalarının Kültür Bakanlığı’na yansımasının bir sonucudur bu durum. Toplumun muhafazakârlaştırma, din esaslı yaşantısını yeniden kurmaya yönelik amaçlarına en güzel örnektir. Sayın Bakan’a da söyledim; ‘Ateşle oynuyorsunuz’ dedim ama… AKP, getirilen

eğitim sistemiyle, henüz 9 yaşında çocuklara giydirilen türbanla, toplumda kutuplaşma yaratıyor. Her

yerde benzeri şeyler duyuyoruz. Bize bunu aktaran personel arkadaşımız patlama noktasına gelmiş. Mitingde ‘Vekil arıyorum, sorunumu anlatacak vekil…’ diye yanıma geldi. Toplumun geldiği durumu siz düşünün.”

    CUMHURİYET DÜZELTMEYİ BÖYLE YAPTI

Bakanlıktan ‘ahlaksız’ tehdit haberine isim benzerliği sebebiyle koyulan bu resimden dolayı CHP Uşak milletvekili aday adayı İsmail Demirel’den özür diler, düzeltiriz.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER