UŞAK 10°C
Az Bulutlu

İŞKUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPMAYA DEVAM EDİYORpost_views_covbi Görüntüleme

kategorisinde, 11 Mart 2016 - 17:17 tarihinde yayınlandı

Q1 Q2 Q3

İŞKUR İl Müdürlüğü ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü iş birliği ile bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

İŞKUR İl Müdürlüğü ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğünün birlikte düzenlediği bilgilendirme toplantılarında, özellikle İŞKUR’ un iş bulma aşamasında iş arayanlara nasıl yardım ettiği, firmalar ve iş arayanlar için hangi prosedür ve kolaylıkları sağladığı gibi konular üzerinde duruluyor.

Özellikle Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 3. sınıf öğrencilerinin ilgi ile takip ettiği bilgilendirme toplantılarında, “İşbaşı Eğitim” konusu önemli yer tutuyor. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunu ziyaret ederek konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan İŞKUR İl Müdürü Zafer Kahraman “İşbaşı Eğitim Sözleşmesi imzalayan iş yerlerinde staj yapacak öğrencilere İŞKUR günlük 50 TL ücret ödemesi yapıyor. Bu da öğrenciler için oldukça iyi bir fırsat.”dedi. Öğrencilerin sorularını cevaplandıran Zafer Kahraman iş ile ilgili her konuda her zaman öğrencilerin yanında olduklarını da sözlerine ekledi.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mesut Atasever ise İŞKUR İl Müdürlüğüne öğrenciler adına teşekkür ederek bu tür toplantıların devam edeceğini söyledi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER