UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

İYİ PARTİ’Lİ GÜR’DEN BÜYÜK İDDİA: SANDIK SAYIMINDA USULSÜZLÜK VAR!794 Görüntüleme

kategorisinde, 04 Nisan 2019 - 11:40 tarihinde yayınlandı

Pazar günü yapılan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Uşak Belediye Başkanlığını, yüzde 1.3’lük bir farkla AK Parti Adayı Mehmet Çakın’a kaptıran İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, İYİ Parti il binasında basın açıklaması yaptı.

İYİ parti Uşak İl Binasında bir basın toplantısı düzenleyen Gür, Uşak’ta vatandaşın sandığa ve seçimlere olan güveninin sarsılmaması için geçerli geçersiz tüm oyların yeniden sayılması isteğini tekrarladı.

AK Parti Uşak İl Başkanı ve yöneticilerinin sayım sırasında Uşak Adliyesinde odaları tek tek dolaşarak İlçe Seçim Kurulu üyelerini etkilemeye çalıştığını iddia eden Gür, o odalara kendisinin ve İYİ Partililerin alınmadığını da iddia etti.

31 Mart 2019 mahalli idareler yerel seçimlerinde Uşak Belediye Başkanlığını kaybeden Muhammet Gür’den sert açıklamalar.

İyi Parti Uşak İl binasında gerçekleşen basın toplantısında Muhammet Gür şu açıklamalarda bulundu:
“Malumunuz üzerine 31 Mart 2019 mahalli idareler yerel seçimleri neticesinde YSK verilerine göre Uşak’ta %1.3’lük bir fark oluşmuştur. Parti olarak 02.04.2019 günü 434 sandıkta tespit ettiğimiz usulsüzlükler ile ilgili delillerimizi ve gerekçelerimizi de ekleyerek itirazda bulunduk ve geçerli, geçersiz tüm oyların yeniden sayılmasını talep ettik. İlçe Seçim Kurulu tarafından bu itiraz ve taleplerimiz AK Parti ve MHP temsilcilerinin sayılmaması yönündeki oyları ile beraber hiçbir gerekçe gösterilmeden reddedilmiştir. 434 sandıkta yapılan usulsüzlükler ev yüzde 1.3’lük fark göz önüne alındığında vatandaşların seçim sonuçlarına olan güvenlerinin sağlanması için tüm sandıktaki oyların yeniden sayılması gerekmektedir. Aksi takdirde vatandaşlarımız sandığa ve sonuçlara olan inancını kaybedecektir.
Biz beklerdik ki tüm parti temsilcileri ve adaylar 434 sandıktaki usulsüzlükleri ve %1.3’lük farkı göz önünde bulundurarak seçim sonuçlarının doğru ve hiçbir şaibeye yer vermeyecek şekilde yeniden sayılmasını talep etsin. Ancak görüyoruz ki doğru sonucun ortaya çıkmasından çekinenler var. YSK aynı itiraz gerekçeleri ile birçok il ve ilçede yapılan başvuruları kabul ederek tüm geçerli ve geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar vermiştir. Tüm oyların yeniden sayım işlemleri başlamıştır. Şunu da belirtmeliyiz ki; yeniden sayım yapılan yerlerin hiç birinde aynı sonuç çıkmamıştır.

Buradan tekrar ediyorum. Uşak’ta seçim sonuçlarının hiçbir dedikoduya yer vermeyecek şekilde doğru olarak kesinleşmesi için oylarının tamamının yeniden sayılması gerekmektedir.

Ayrıca seçim gecesi saat 00.30’da AK Parti İl Başkanı Avukat Fahrettin Tuğrul, yanındaki yöneticiler, eski gençlik kolları Başkanı Avukat Ahmet Mıllık ve Avukat Mehmet Gün’ün, bizler içeri alınmazken oda oda gezmelerinin sebebi nedir?

Bu kişiler İlçe Seçim Kurulu üyeleri ve Başkanı ile görüşmüşler midir?

Görüşmüşler ise seçim gecesi yapılan bu ziyaret sadece dost ziyareti midir?

Bütün bu konuları kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER